Rzeźbiarz o światowej sławie wystawi swoje prace w UEP. Wernisaż połączony będzie z przyznaniem artyście nagrody magazynu o sztuce „Arteon”. 

Wernisaż wystawy rzeźb Grzegorza Gwiazdy i wręczenie Nagrody „Arteonu” za rok 2017 odbędzie się 5 kwietnia 2018 r. o godz. 18:30 w holu budynku - CEUE UEP (ul. Towarowa 55). Grzegorz Gwiazda jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych absolwentów warszawskiej ASP. Zyskał międzynarodowy rozgłos. Jego prace znajdują się w zbiorach stałych Museu Europeu d'Art Modern w Barcelonie.

Andrzej Szarek na łamach „Arteonu” (10/2017) pisał o artyście:
„Przekroczył tabu studium i jak wytrawny kierowca skupia się na celu, nie na kierownicy. Panuje nad ekspozycją rzeźb. Niemal każda jego realizacja niesie z sobą gotowy spektakl. Jest egoistyczna i pazerna na odbiorcę. (…) Do głosu dochodzi język, który kokieteryjnie tu i ówdzie przypomina o sobie.
Pracuje dużo. Poszukuje powodów twórczych. Kiedy rozmawiałem z nim, wspomniał o Szekspirze. O wybuchowej mieszance natury ludzkiej, nieskończonym dramacie i tragikomedii codzienności, o pokrętnej naturze i wynikającej z tego karykaturalności. Jego twarze i sylwety wpisują się w tę grę i czynią ją wyjątkowo atrakcyjną. Ostatecznie kierują się w stronę teatru z wszystkimi konsekwencjami tego wyboru. Ale czy są teatralne? Raczej nie.
Swoje rzeźby Gwiazda kształtuje z różnych materiałów. Kocha brąz i żywicę. Wypowiada się w papierze, ceramice, drewnie i betonie. (…) Czasem łączy materiały. Gwiazda dotyka wszystkich epok w sztuce tak, jakby majstrował w historii sztuki. Z pewnością przypomina, co to jest umiejętność, i że jest to jedna z cech warunkująca talent, o czym świat polityki kulturalnej najchętniej by zapomniał”.
Artysta studiował na UAP w Poznaniu oraz, w ramach stypendium, na Accademia di Belle Arte di Brera w Mediolanie. W 2009 roku obronił dyplom na Warszawskiej ASP w pracowni rzeźby prof. Adama Myjaka. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok akademicki 2008/2009. Obecnie asystent prof. Macieja Zychowicza w Pracowni Grafiki i Rzeźby IEA APS w Warszawie.