2 grudnia 2015

W sali konferencyjnej Biblioteki Głównej odbyło się spotkanie z przedstawicielem Aleph Polska  - Piotrem Marcinkowskim, podczas którego bibliotekarze zapoznali się z funkcjonalnościami multiwyszukiwarki Primo.

 

9 grudnia 2015

Magister Liliana Kozik i mgr Katarzyna Regulska (z Oddziału Opracowania Zbiorów) oraz dr Artur Wierzbicki (z Sekcji Szkoleń, Baz Danych i Digitalizacji) uczestniczyli w Spotkaniu Bibliotekarzy Systemowych i Informatyków NUKAT, które odbyło się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

 

11 grudnia 2015

Magister inż. Roman Tomaszewski, Dyrektor Biblioteki Głównej został wybrany przez instytucje współpracujące w ramach Konsorcjum Bibliotek Kierunków Ekonomicznych do Prezydium Rady Dyrektorów.

 

15 grudnia 2015

W sali konferencyjnej Biblioteki Głównej odbyła się prezentacja bazy EIKON Thomson Reuters. W spotkaniu, przeprowadzonym przez Rafała Janickiego, udział wzięli pracownicy Oddziału Informacji Naukowej, Szkoleń i Obsługi Użytkowników.

 

16 grudnia 2015

Bibliotekę Główną zwiedzili  pracownicy  i studenci Narodowego Uniwersytetu Donieckiego (znajdującego się  obecnie w Winnicy na Ukrainie).

 

17 grudnia 2015

W sali konferencyjnej Biblioteki odbyło się spotkanie wigilijne obecnych i byłych członków Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece UEP. Udział w nim wziął m.in. emerytowany, wieloletni dyrektor Biblioteki prof. dr hab. Jan Sójka.

 

21 grudnia 2015

Biblioteka Główna udostępniła multiwyszukiwarkę Primo, narzędzie umożliwiające jednoczesne wyszukiwanie informacji o zbiorach drukowanych i elektronicznych Biblioteki.