A. Schulman wiodący, międzynarodowy dostawca wysokiej jakości mieszanek, kompozytów i proszków z tworzyw sztucznych, zamierza przenieść swoje centrum usług wspólnych dla EMEA ("Europa, Bliski Wschód i Afryka") z Londerzeel w Belgii do Poznania. Dla potrzeb nowego centrum usług, które wystartuje w październiku 2015 roku, firma przeprowadza aktualnie rekrutację specjalistów z dziedziny Finansów, Technologii Informatycznej (IT) i Zasobów Ludzkich (HR).

"Decyzja o zmianie lokalizacji naszego centrum usług wspólnych jest zgodna ze strategią rozwoju firmy. Nasze dotychczasowe doświadczenie z centrum usług wspólnych w Belgii wykazało, że jest to sprawdzona koncepcja, i podobnie jak w Belgii, dynamiczni pracownicy, silnie zorientowani na klienta, usługi i myślenie w kategoriach procesu, gwarantują sukces tego centrum." powiedział Heinrich Lingnau, Dyrektor Generalny na obszar EMEA. "Oczekujemy, że zmiana lokalizacji zostanie ukończona w maju 2016 roku."

"Nasza działalność w Polsce ma silną pozycję i wciąż się rozwija. Zmiana lokalizacji nie tylko przyniesie korzyści dla regionu, ale pomoże również w dalszym rozwoju naszego zespołu w Polsce i umożliwi powtórzenie wcześniejszych sukcesów," oświadczyła Isabel Casimiro, Dyrektor Finansowy na EMEA. "Do naszego nowego centrum usług wspólnych w Poznaniu poszukujemy ludzi kierujących się misją, a nie tylko chęcią znalezienia pracy. W rzeczywistości, zakres ich obowiązków będzie znaczący, ponieważ cała księgowość, w tym pełna konsolidacja danych finansowych dla EMEA, jest przenoszona do Poznania."

"Ze względu na szybki rozwój naszej firmy i strategię agresywnego wzrostu A. Schulman, potrzeba posiadania globalnego centrum wsparcia ICT była oczywista. Nasze system ERP, analityka biznesowa i organizacje ds. rozwoju muszą się rozwijać ze względu na rosnące potrzeby firmy," skomentował Wim Nagels, Dyrektor ds. ICT na EMEA i Menadżer Projektu ds. Usług i Dostaw Globalnych. "W następnym etapie będziemy rozwijać centrum wsparcia w Poznaniu, tak, aby było w stanie obsługiwać trzy regiony: EMEA, obie Ameryki i region Azji i Pacyfiku".

"Każda nowa firma, która decyduje się na lokalizację w Poznaniu, jest potwierdzaniem atrakcyjności miasta, ale oczywiście cały czas pracujemy nad tym, aby tę atrakcyjność dla mieszkańców i nowych inwestorów podnosić" - powiedział Jacek Jaśkowiak, Prezydent Poznania.

"Dla nas bardzo ważny jest fakt, że Poznań przyciąga inwestycje z coraz bardziej zaawansowanymi procesami. To jest kierunek, w którym chcemy się rozwijać" - dodał Marcin Przyłębski, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów.

Więcej informacji na temat wakatów w działach Finansów, IT i HR w Poznaniu:

A. Schulman, Dział Zasobów Ludzkich EMEA

http://aschulman-recruitment.com