Spółka technologiczna Salesforce, która jest notowana na 6. miejscu listy 100 najlepszych pracodawców wg magazynu „Fortune”, dostrzegła platformę Wsparcie Dla Szpitala, której współtwórcami są naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. To wyjątkowo rzadkie, by firma z Doliny Krzemowej opierała studium przypadku na przykładach z Europy Środkowo-Wschodniej.

Licencję na wykorzystanie w platformie Wsparcie Dla Szpitala „silnika” oferowanego przez Salesforce udało się uzyskać już po zaledwie godzinie od maila rektora UEP – prof. dra hab. Macieja Żukowskiego – do wiceprezesa amerykańskiego giganta. Dziś spółka opisała na swoim firmowym blogu nasze rozwiązanie, by pokazywać to swoim klientom, jako jeden z najlepszych przykładów łączenia szpitali i domów pomocy społecznej z darczyńcami.

Nasze rozwiązanie, jako przykład podawany dalej przez największe firmy na świecie, to wyróżnienie i docenienie pracy naukowców UEP, jak i samej uczelni, na której rozwiązanie powstało.

Dziś z platformy Wsparcie Dla Szpitala korzysta prawie 700 placówek w całej Polsce. 

Więcej informacji: https://www.salesforce.com/eu/blog/2020/05/Wsparcie-dla-Szpitala-connected-hospitals-with-donors.html