Jak zarządzać organizacją, której strategia uznaje różnorodność i równość szans za istotne przewagi konkurencyjne?

Jak budować efektywny zespół z uwzględnieniem różnic płci, wieku i kultury?
Jak rekrutować by organizacja zyskiwała z odmienności pozyskanych pracowników?

Te i wiele innych pytań postawiono podczas pierwszego spotkania Diversity Business Meetings in Poznań, które odbyło się 24 listopada 2015 r. z inicjatywy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, firmy F5 Konsulting oraz Diversity Hub.

Wydarzenie miało charakter dyskusyjno-warsztatowy, swoimi doświadczeniami w tematyce różnorodności podzielili się goście specjalni: Agata Landzwójczak (HR Manager, STX Next), Przemysław Kieliszewski (Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu), Anna Mindykowska (Senior HR Manager, Amazon), Kamila Goroncy (specjalista koordynujący, Volkswagen Poznań Sp. z o.o.) oraz Mikołaj Illukowicz (Kancelaria M. Illukowicz i Partnerzy).

 

Zarządzanie różnorodnością w organizacji jest wyzwaniem, z którym mierzy się coraz więcej przedsiębiorstw w Polsce. Stworzenie miejsca pracy, w którym wszyscy, bez względu na płeć, wiek, stan zdrowia, status rodzinny, styl życia czy jakiekolwiek inne kryterium będą się czuli docenieni i równo traktowani jest dzisiaj podstawą dla efektywnego wykorzystania potencjału pracowników.

 

Diversity Business Meetings in Poznań jest kolejną inicjatywą organizowaną w ramach HR Academy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, której celem jest wymiana wiedzy z zakresu najnowszych koncepcji i praktyk w obszarze HR pomiędzy praktykami biznesu, pracownikami akademickimi oraz niezależnymi specjalistami.


Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego pierwsze spotkanie https://www.youtube.com/watch?v=v0l_hd_2M6A&noredirect=1