W grudniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To forma dostrzeżenia wkładu osób, które poprzez swoje działania na rzecz innych czynią świat lepszym. Żyjemy w złożonym świecie, bardzo rozwarstwionym, zmiennym i wymagającym. Ukazanie w nim swojego ludzkiego oblicza, jest potrzebne większej ilości osób niż zakładamy. Suma tego, co w tym zakresie zrobimy ma dużą siłę sprawczą. Nasza cywilizacja wyrosła z wartości humanistycznych - gest pomocy, jest wyrazem identyfikacji z tymi wartościami, ekspresją tożsamości dojrzałego etycznie człowieka.

Obserwacja trendów społecznych pokazujących coraz większe zapotrzebowanie na działalność charytatywną zainspirowały nas do zorganizowania, już po raz trzeci, 02 grudnia 2019 roku Dnia Wolontariatu na UEP. Wydarzenie jest inicjatywą Komisji ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. Założeniem Dnia Wolontariatu na UEP jest przybliżenie idei wolontariatu pracowniczego oraz działań wolontariackich realizowanych zarówno przez organizacje biznesowe, organizacje pozarządowe, jak również pracowników i studentów UEP. Celem wydarzenia jest zebranie i przedstawienie wszystkich inicjatyw w jednym miejscu.


Zaproszenie do udziału w naszym wydarzeniu przyjęły, między innymi, takie organizacje jak: NIVEA Polska Sp. z o.o., PwC, Hochland Polska, Carlsberg Polska, Wikimedia Polska, Stowarzyszenie Lepszy Świat, Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO, WSWOP "Hospicjum Domowe", Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, CIM Horyzonty oraz Fundacja Niwa Edukacji i Rozwoju. Tematy wystąpień naszych Gości zapowiadają niezwykle ciekawe wydarzenie.

Zapraszamy serdecznie Wszystkich Państwa do uczestnictwa w tym wydarzeniu, a przy okazji wsparcia w tym dniu zbiórki koleżeńskiej do puszki na dofinansowanie remontu Sali na piętrze Świetlicy Socjoterapeutycznej Nibylandia w Poznaniu. To miejsce, które istnieje naprawdę. Nibylandia to świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Nibylandia daje dzieciom możliwość harmonijnego rozwoju i nadrobienia zaległości edukacyjnych. Prowadzi dla nich warsztaty plastyczne, stolarskie, krawieckie i teatralne. Chcielibyśmy pomóc stworzyć dzieciom pracownię artystyczną, by mogły rozwijać swoje talenty. Doświadczać radości i satysfakcji płynącej z tworzenia. Nasi studenci już zadeklarowali swoją pomoc przy remoncie sali. Więcej informacji o świetlicy można znaleźć na stronie pod adresem: (https://www.facebook.com/naszanibylandia/).

 

Serdecznie zapraszam

dr hab. inż. Magdalena Kaźmierczak, prof. UEP

Pełnomocnik Rektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni