Luis Amaral, prezes firmy Eurocash, Partner Klubu Partnera UEP, został laureatem prestiżowej Nagrody Carreira (Kariera) 2016, przyznawanej przez Portugalski Katolicki Uniwersytet w Lizbonie w ramach Católica Lisbon School of Business & Economics. W uzasadnieniu decyzji jury stwierdziło, że przedsiębiorca został wyróżniony za „swoją niezwykłą ścieżkę zawodową”. W skład tegorocznej kapituły konkursu wchodziły czołowe osobistości portugalskiej ekonomii i finansów.

- Ta nagroda jest jedyną, jaką dotychczas dostałem, którą tak naprawdę doceniam. Otrzymując ją muszę przyznać, że Portugalski Uniwersytet Katolicki miał duży wpływ na moją karierę zawodową, ucząc mnie dyscypliny pracy oraz tego, jak w sposób systematyczny stać się wartościowym przedsiębiorcą. Uczelnia pozwoliła mi też zadzierzgnąć przyjaźnie, które są dziś podstawą moich znajomości w Portugalii – wyznał Luis Amaral podczas ceremonii wręczenia Nagrody Carreira w Lizbonie.


Luis Amaral jest absolwentem Wydziału Zarządzania Portugalskiego Uniwersytetu Katolickiego. Uczelnię tą ukończył w 1984 r. W przeszłości pracował m.in. w koncernach Unilever i Nissan. W latach 1995-1999 wchodził w skład kierownictwa polskiego oddziału Jeronimo Martins, sprawując funkcję dyrektora wykonawczego. W 2003 r. powrócił do Polski i jako samodzielny inwestor odkupił od JM hurtową spółkę Eurocash. Dwa lata później wprowadził ją na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Serdecznie gratulujemy!