1 kwietnia 2019 r. przestrzenie CEUE UEP ponownie przemienią się w galerię sztuki. Zapraszamy na wernisaż wystawy Tadeusza Sobkowiaka pt. Obok, który zainauguruje tegoroczne spotkania z malarstwem wielkiego formatu. Uniwersytet łączy w ten sposób obszar biznesu i sztuki. 

Miejsce: hol CEUE UEP, ul. Towarowa 55
Godzina: 18:00


Tadeusz Sobkowiak w swym malarstwie kreuje konwencję snu i baśni. To w nich przejawia się tajemnica bytu, życia i natura wielkich pytań egzystencjonalnych. Patrząc na obrazy artysty odczuwamy wielkość tych zagadnień, jesteśmy w nie wikłani, stajemy się częścią kosmologicznej opowieści. To doświadczenie jest realne, wręcz kinestetyczne. W scenach obecny jest niepokój, nadrealizm i mistyka. Wszystkie te stany oddane są za pomocą bardzo dobrej techniki i oryginalnym stylem wyrazu.
Biografia malarza

Artysta urodził się 20 IX 1955 roku w Poznaniu. W 1986 roku ukończył studia z wyróżnieniem w poznańskiej PWSSP. Malarz, filozof i kompozytor.
Podróżnik w czasoprzestrzeni osobistej. Malarz świateł i cieni, lasów i łąk, plaż i nieba, stworów dziwnych i straszliwych zarazem, liści i gałęzi, tajemnych okrętów i nieodkrytych lądów. Poszukiwacz sekretu życia i śmierci, bytów nieodgadnionych, zagubionych mitów i legend wszelakich. Wielość głosów, teoretycznie sobie obcych i antagonistycznych, artysta stara się scalić malarsko i muzycznie w jednej miłosnej pieśni Życia.
Twórca baśni przyrody, baśni uniwersum, wsłuchany w śpiew wiatru i wielorybów, ożywiający kamienie i usypiający lęki.
Świat, jako wielowarstwowa struktura istot powiązanych kosmiczną pępowiną oraz wnikanie w naturę rzeczy, to główny kierunek poszukiwań twórczych artysty.