Wielkopolska to jeden z najszybciej rozwijających się regionów naszego kraju, to również przyjazny partner biznesowy. Nowa inwestycja Volkswagena we Wrześni jest tego potwierdzeniem – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nową fabrykę koncernu. Uroczystość odbyła się 13 listopada 2014 r. we Wrześni.  

Wicepremier podkreślił znaczenie doskonałej współpracy i zaangażowania ze strony władz zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnym. – Dzisiejsza uroczystość pokazuje, że przynosi ona wymierne korzyści, co z kolei przekłada się na konkretne decyzje inwestorów poszukujących nowych lokalizacji dla swoich projektów – powiedział. – Doskonałym tego przykładem jest Volkswagen – dodał.

Nowy zakład Volkswagena we Wrześni stanie się drugim po Poznaniu-Antoninku ośrodkiem  produkującym samochody użytkowe koncernu w Polsce. Od drugiej połowy 2016 r. będzie w nim produkowana kolejna generacja modelu Volkswagen Crafter.  

Na powierzchni 220 hektarów powstanie nowoczesna hala budowy karoserii, lakiernia, hala montażu oraz park dostawców z przestrzenią logistyczną.

W zakładzie znajdzie zatrudnienie 3 tysiące osób. Tym samym załoga koncernu w Polsce wzrośnie w przeciągu kilku lat do ponad szesnastu tysięcy pracowników. Inwestycja przyczyni się także do utworzenia nowych miejsc pracy u dostawców. Obecnie udział polskich dostawców części motoryzacyjnych dla poznańskiej fabryki Volkswagena wynosi ponad 40 proc.


Źródło: http://www.mg.gov.pl/node/22122