Bieg na 5 km o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu ,,Ekonomiczna Piątka - bieg 100-lecia AZS Poznań” i towarzyszący mu „Ekonomiczny Marsz na Piątkę” odbędą się 7 kwietnia 2019 r.  Tegoroczna - IX już edycja biegu - planowana jest na 800 uczestników. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
Biegacze będą mieli do pokonania 5 kilometrów wokół poznańskiego Jeziora Maltańskiego. Start biegu planowany jest na godz. 12.00. Na tej samej trasie zmierzą się uczestnicy „Ekonomicznego Marszu na Piątkę”, który rozpocznie się o godz. 10.30. Zawody rozgrywane są w formule otwartej dla wszystkich chętnych.
W poprzednich edycjach gośćmi honorowymi imprezy byli  utytułowani sportowcy: mistrz olimpijski w rzucie młotem - Szymon Ziółkowski, mistrzyni Europy i olimpijka - Patrycja Wyciszkiewicz oraz rekordzistka Polski w biegu maratońskim - Małgorzata Sobańska. Regularnie w zawodach biegowych startują wykładowcy UEP oraz przedstawiciele świata biznesu.
Historia rozgrywania biegów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu sięga lat 80-tych XX w. Wówczas to, Uczelnia zorganizowała Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych, a następnie - pierwszy raz w Polsce - Akademickie Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych. W późniejszym okresie była  również gospodarzem Grand Prix Polski na 10 km.