Start 22 października 2016 r.


Już po raz drugi będziemy piąć się po schodach w Collegium Altum!

 

Pierwsza edycja biegu po schodach Collegium Altum spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy, dlatego też impreza na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń organizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

 

Podczas II Biegu po schodach Collegium Altum o mistrzowskie medale powalczą miłośnicy biegania, studenci, nauczyciele akademiccy oraz policjanci. W tym roku na uczestników czeka wiele nowych atrakcji. Meta zawodów zlokalizowana zostanie na 17. piętrze wieżowca, zatem każdy z zawodników będzie musiał pokonać 372 schody. Będzie to niecodzienne wyzwanie dla biegaczek i biegaczy – zarówno zawodowców, jak i amatorów.

 

II Bieg po schodach Collegium Altum odbędzie się 22 października 2016 r. o godz. 10:00.  Organizatorami zawodów jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz portal wszystkoobieganiu.pl. Patronat nad wydarzeniem objęli: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP oraz Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Podczas zawodów odbędą się również II Mistrzostwa Policji w Biegu po Schodach Collegium Altum, które objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Na wydarzenie obowiązują zapisy - limit uczestników: 300 osób.