Opis kierunku:

Jakość i rozwój produktu to przyszłościowy kierunek inżynierski, na którym łączymy wiedzę ekonomiczną, techniczno-przyrodniczą i społeczną. Jako student nauczysz się, jak zaprojektować od podstaw nowy produkt, ulepszyć istniejący oraz zarządzać nim na każdym etapie jego cyklu życia. Poznasz właściwości produktów i usług oraz procesy wpływające na ich jakość, wartości użytkowe i bezpieczeństwo.


Jeżeli chcesz wyróżnić się na rynku pracy, zdobywając tytuł zawodowy inżyniera, to studia I stopnia na kierunku jakość i rozwój produktu, są idealne dla Ciebie!


Studia II stopnia na kierunku jakość i rozwój produktu to doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności i pogłębienia kompetencji w zakresie zarządzania jakością i bezpieczeństwem produktów.

 

Co wyróżnia kierunek:

 

Interdyscyplinarność treści nauczania na studiach inżynierskich i po inżynierskich umożliwia studentowi nabycie wszechstronnej wiedzy i umiejętności w zakresie jakości i rozwoju produktu, pozwalających na dostosowanie się do zmieniających się uwarunkowań na rynku pracy.

 

Profil Absolwenta:


Absolwent kierunku z tytułem zawodowym inżyniera/magistra jakości i rozwoju produktu, będzie odpowiednio przygotowany do podjęcia zawodowych wyzwań na stanowisku  menedżera jakości w przedsiębiorstwie lub specjalisty ds. kształtowania i oceny jakości produktów spożywczych oraz przemysłowych.