21 marca 2018r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyła się konferencja naukowa „CSR Financial Day 2018  - Społeczna odpowiedzialność instytucji finansowych”. Podczas spotkania poruszono takie tematy jak: praktyki w obszarze społecznej odpowiedzialności instytucji finansowych, patriotyzm gospodarczy oraz misseling.

Konferencja zgromadziła grono ekspertów i praktyków rynku finansowego w Polsce. Podczas konferencji głos zabrali m.in.: Łukasz Piechowiak (Dyrektor Działu Analiz PZiP), Franciszek Zięba (Prezes Zarządu Europejskiej Federacji Doradców Finansowych EFFP Polska) oraz Eryk Łon (profesor nadzwyczajny UEP).

Konferencję zwieńczyła debata na temat misselingu w instytucjach finansowych oraz prelekcja Marcina Sikory, Head of Sales&Marketing w Grupie Loando. Prelegent przedstawił zasady działania misselingu, który był jednym z głównym tematów poruszonych podczas spotkania. Zgromadzeni goście mogli dowiedzieć się, w oparciu o zebrane dane przez
Loando.pl, czym właściwie jest misseling, gdzie się z nim spotykamy, jak wyeliminować  to zjawisko oraz w jaki sposób chronić klienta przed chybioną sprzedażą.

„Uważam, że inicjatywy takie jak CSR Financial Day 2018 są ciekawym i potrzebnym przedsięwzięciem. Dzięki tak bogatym spotkaniom merytorycznym, organizowanym na uczelniach wyższych,  młodzi studenci mogą czerpać wiedzę z pewnego źródła jakim są praktycy i eksperci rynku finansowego.” - komentuje Marcin Sikora, Head of Sales&Marketing w Grupie Loando.