Akademia Analiz to ogólnopolski konkurs organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Inwestycji Kapitałowych PROFIT z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Projekt przeznaczony jest dla WSZYSTKICH studentów chcących zmierzyć się z codziennymi zadaniami analityka rynkowego i ma na celu nie samo wyłonienie najlepszych, ale i przybliżenie tematu inwestycji kapitałowych.

W trakcie 4-tygodniowych zmagań uczestnicy będą mieli do rozwiązania dwa case studies: finansowe i makroekonomiczne.
Aby wziąć udział w konkursie należy do 10 kwietnia zarejestrować swój dwuosobowy zespół na naszej stronie www.akademiaanaliz.sknprofit.pl.

Jako pierwszy do rozwiązania będzie case finansowy. Będzie on obejmował takie zagadnienia jak: modelowanie finansowe, analiza finansowa, analiza porównawcza oraz wycena spółek. 4 kwietnia odbędzie się wykład inaugurujący tę część konkursu. Zostaną podane wówczas wszystkie wytyczne dotyczące tematyki case’a oraz sposobu jego rozwiązania, na co uczestnicy przeznaczone mają 2 tygodnie. Runda druga przebiegała będzie analogicznie, a 18 kwietnia case makroekonomiczny rozpocznie wykład z zakresu analizy makroekonomicznej, polityki gospodarczej oraz prognozowania.

Tytuł Mistrzów Analiz 2016 oraz atrakcyjne nagrody dla trzech najlepszych zespołów zostaną wręczone na Gali Finałowej 20 maja 2016 r.