Od października 2014 r. studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu mają szansę na zdobycie w ramach studiów na specjalności Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw certyfikatu CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) - jednej z największych organizacji zrzeszających specjalistów z dziedziny zarządzania finansami. Celem wspólnego projektu jest zapewnienie studentom gruntownej wiedzy i praktycznych umiejętności pożądanych dziś na rynku pracy.


Dzięki kursowi CIMA –Certificate in Business Accounting studenci zyskają wiedzę z zakresu podstaw rachunkowości zarządczej i rachunkowości finansowej, podstaw matematyki biznesowej, podstaw ekonomiki przedsiębiorstw i podstaw etyki, ładu korporacyjnego oraz prawa w biznesie.


Studenci, którzy zdecydują się dołączyć do ścieżki programowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu pod nazwą Specjalność UEP & CIMA – CBA na poziomie, zostaną zwolnieni z opłat za roczną subskrypcję dającą dostęp do zasobów Instytutu oraz możliwość posługiwania się tytułami Cert BA. Instytut gwarantuje też bezpłatny dostęp do ekskluzywnej platformy naukowej CIMAconnect, jak również materiały przygotowawcze w postaci książek.


Rejestracja do programu CBA trwa do 1 października do 1 listopada 2015 r.

 

Szczegółowe informacje: TU