Drodzy Studenci,

 

serdecznie zapraszamy na CFA Day, który odbędzie się we wtorek, 8 listopada, w godz. 13:00 - 15:00, w sali 418 A (Gmach Główny).  Przedstawimy Wam, co to jest CFA, a także 

opowiemy o kolejnej edycji konkursu CFA Institute Research Challenge.


Konkurs jest inicjatywą, mającą na celu rozwinięcie u studentów umiejętności analizy i wyceny spółek, a także umiejętności prezentacji swoich wyników. W ramach tego konkursu, drużyna przeprowadza analizę finansową, wybranej przez CFA Society Poland, spółki akcyjnej. W tym zadaniu członków zespołu wspiera mentor, członek CFA, który wspomaga proces badawczy. Raport jest oceniany przez grono profesjonalistów finansowych, a następnie jest przedstawiany przed panelem ekspertów z branży, którzy wybierają drużynę do reprezentacji kraju na etapie europejskim. Zwycięska drużyna z Europy przechodzi do finału światowego.

 

Każda uczelnia może zgłosić maksymalnie dwie drużyny składające się z 3-5 uczestników. Zgłoszenia drużyn przyjmujemy do 25 listopada 2016 r.  Zgłoszenia na UEP przyjmuje dr hab. Katarzyna Perez, prof. nadzw. UEP (e-mail: k.perez@ue.poznan.pl) z Katedry Polityki Pieniężnej i Rynków Finansowych. 


Spotkanie inauguracyjne, na którym drużyny poznają wycenianą spółkę, odbędzie się 6 grudnia. W tegorocznej edycji konkursu finał lokalny odbędzie się w połowie marca na GPW w Warszawie, finał europejski oraz światowy odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia w Pradze, w Czechach.

 

Pozdrawiamy

CFA Society Poland

organizator CFA Day i CFA Institute Research Challenge