Komunikaty

Global Citizen

Program „Global Citizen” realizowany jest za pomocą projektów opartych na edukacji kulturowej i budowaniu tolerancji, rozwijaniu umiejętności trenerskich, przedsiębiorczości, umiejętności z zakresu marketingu oraz świadomości na temat globalnych problemów świata, zagrożenia ekologiczne czy prawa człowieka.

Aby wyjechać z nami na wolontariat kandydat programu „Global Citizen” musi spełniać następujące kryteria:

  • Wiek: do 30. roku życia
  • Status studenta lub absolwenta do 2. roku po ukończeniu studiów
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1

Posiadamy bazę z ofertami wolontariatu w wielu krajach na całym świecie min. w Brazylii, Egipcie, Togo, Kolumbii, Nikaragui, Chinach, Indiach, Malezji i Meksyku. Nasza organizacja współpracuję ze 124 krajami. Osobie pragnącej wyjechać zapewniamy pomoc i odpowiedź na każde pytania zarówno przed wyjazdem (opiekunem jest członek poznańskiego komitetu AIESEC) jak i w trakcie trwania wolontariatu (opiekunem jest członek lokalnego komitetu kraju przyjmującego). Koszt programu (dostęp do bazy + szkolenie przed wyjazdem + opieka nad wyjeżdżającym) to 300 zł. Uczestnik we własnym zakresie zobowiązany jest zapewnić sobie dojazd do miejsca odbywania wolontariatu. Każdy wolontariusz ma zapewnione zakwaterowanie przez naszą organizację.


Pobyt na wolontariacie trwa od 6 do 12 tygodni i dostarcza wielu korzyści zarówno wyjeżdżającemu jak i lokalnemu środowisku, w którym gości. Wyjazd ten umożliwia zdobycie cennego doświadczenia (wpis do CV), polepszania znajomości języków obcych, zarządzania czasem swoim i innych, kreowaniu zdolności przywódczych, podróżowaniu i poznawaniu kultury innych krajów oraz niejednokrotnie daje możliwość zdobycia sieci kontaktów na całym świecie i przyjaźni na całe życie.


W imieniu całego zespołu serdecznie zapraszam do odwiedzenia strony internetowej www.globalcitizen.pl oraz naszego wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/853353811357217/866847086674556/?notif_t=plan_mall_activity