Zachęcamy wszystkich studentów UEP do udziału w międzynarodowym konkursie inwestycyjnym Pacific Venture Capital Competition (PVCC). Są to coroczne zmagania zespołów studentów organizowane przez UBC Finance Club, należący do University of British Columbia Alma Mater Society.

Zmagania są prowadzone w dwóch kategoriach (przedsiębiorczość i venture capital), a każda odbywa się w 4 rundach.

Przedsiębiorczość – zadaniem uczestników jest przygotowanie pomysłu na biznes i przekonanie do niego sędziów-przedsiębiorców:
  • Do 13 stycznia 2016 r. trzeba przesłać 10-slajdową prezentację w PowerPoincie i 1-minutowy film, prezentujące pomysł. Eksperci je oceniają i wybierają najlepsze.
  • 21 stycznia odbywają się prezentacje przez Skype’a przed komisją, wybrani przechodzą dalej.
  • 22 stycznia każdy zespół otrzymuje mentora, który pomaga dopracować pomysł i 1 lutego odbywa się prezentacja przez Skype’a przed sędziami, najlepsi przechodzą do finału.
  • 24 lutego na konferencji w Vancouver finaliści prezentują swoje pomysły przed panelem ekspertów. Zwycięzcy otrzymują 3000 $. Ponadto na widowni są przedsiębiorcy gotowi zainwestować do 25 000 $ w przedstawione pomysły.
Venture capital – uczestnicy wcielają się w rolę przedsiębiorców oceniających proponowane przedsięwzięcia:
  • Do 7 stycznia 2016 r. zespoły otrzymują przydzieloną firmę z TSX Venture Exchange. Do 18 stycznia trzeba przesłać 12-slajdową prezentację oceniającą daną firmę.
  • Do 30 stycznia trzeba przesłać 6-minutowy film z dokonaną oceną.
  • Od 1 do 8 lutego zespół będzie otrzymywał wsparcie mentora, który pomoże im w ocenianiu przedsięwzięć i przygotowaniu prezentacji.
  • 24 lutego na konferencji w Vancouver 3 najlepsze zespoły będą rywalizować w ocenianiu pomysłów z przedstawionych przez zespoły z kategorii przedsiębiorczości i same będą musiały zaprezentować najlepsze z nich przed panelem ekspertów. Zwycięzcy otrzymują 2000 $, zaś ich prace są rozsyłane do praktyków. Zwycięzcy otrzymują ponadto mentoring ze strony profesjonalistów.

Rejestracja uczestników trwa do 6 stycznia 2016 r.
Zespół musi się składać z 4-6 osób. Opłata rejestracyjna to 100 CAD za zespół.
Więcej informacji na stronie ubcpvcc.com.


Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt:
Mgr Adam Staliński: adam.stalinski@ue.poznan.pl
Prof. Jan Polowczyk: jan.polowczyk@ue.poznan.pl

Plakat informacyjny
PVCC Invitation Package 2015-16