Komunikaty

Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie

Konkurs dla studentów kierunków ekonomicznych.

Zespoły studentów sprawdzają w nim swoją wiedzę i umiejętności, mierząc się z praktycznymi problemami występującymi w przedsiębiorstwach oraz próbują swoich sił w negocjacjach. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe.


Konkurs organizowany jest co roku na wiosnę. 22. edycja konkursu Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie odbędzie się w Łodzi w dniach 17-19 maja 2018 r. Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu trwa od 1 do 30 marca. Zapraszamy do zgłaszania zespołów! 

więcej informacji


Misją konkursu jest promowanie integracji wiedzy z zarządzania i finansów, podstawowym zaś celem weryfikacja wiedzy i umiejętności nabytych na studiach oraz sprawdzenie zastosowania ich w praktyce.


W konkursie mogą uczestniczyć zespoły studentów III roku stacjonarnych studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich z dziedziny ekonomii, finansów i zarządzania. Każdą uczelnię/wydział może reprezentować tylko 1 zespół. W skład zespołu może wchodzić minimum 3, a maksimum 5 studentów.


Konkurs przebiega etapami. Pierwsze dwa dni to dwa etapy konkursu, w trakcie których uczestnicy przeprowadzają analizę specjalnie na tę okazję opracowanych przypadków i przygotują raporty rekomendujące rozwiązanie przedstawionych problemów. Każdego dnia ‘case study’ dotyczy innych aspektów funkcjonowania firm. Do ostatniego, trzeciego etapu, przechodzą dwie drużyny. Zwycięskie zespoły stają do negocjacji, które przeprowadzane są według założeń nakreślonych przez eksperta.


Zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody finansowe, a konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem studentów. Nagradzani są uczestnicy 5 najlepszych zespołów. Każdy członek zwycięskiego zespołu otrzymuje, odpowiednio, za zajęcie przez zespół:

  • I miejsca - 2.500 zł
  • II miejsca – 2.000 zł
  • III miejsca – 1.500 zł
  • IV miejsca – 1.000 zł
  • V miejsca – 750 zł.

Fundatorami KonkursuPolsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Narodowy Bank Polski. We wcześniejszych latach fundatorem konkursu była również Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

W 21 edycjach konkursu wzięło udział ponad 1700 studentów reprezentujących wyższe uczelnie z całej Polski. Zapraszamy do przeczytania relacji z ostatniej edycji konkursu, która odbyła się w maju 2017 roku w Łodzi.