Komunikaty

Startup Poznań 2014

Już 8 maja br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Dni Przedsiębiorczości Poznań odbędzie się wydarzenie Startup Poznań 2014.

Wydarzenie skierowane jest do osób, które swój biznes chcą budować w oparciu o wiedzę i innowacyjne rozwiązania. W ramach imprezy zaplanowano wystąpienia ekspertów, praktyczne warsztaty oraz 24 godzinny hackathon.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy Startup Poznań, której celem jest wsparcie i promocja przedsiębiorczości technologicznej w Poznaniu. Projekt realizowany jest wspólnie przez Miasto Poznań oraz instytucje i firmy działające w lokalnym środowisku startup (startup.poznan.pl).

 

Dni Przedsiębiorczości to wydarzenie mające w Poznaniu wieloletnie tradycje. Ze względu na to, iż Poznań był już kilkakrotnie przez internautów wybierany najbardziej startupowym miastem w Polsce, a poznańska społeczność startupowa nieustannie rośnie i się rozwija w tym roku Dni Przedsiębiorczości zostały poszerzone o szereg wydarzeń kierowanych do osób, które swoją przygodę ze startupami chcą zacząć lub właśnie ją rozpoczęły.

 

Czy Poznań to faktycznie startupowa stolica Polski? Na to i wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć podczas panelu wystąpień przedstawiciele nie tylko lokalnego środowiska startup. Obok zaproszonych ekspertów reprezentujących instytucje biznesowe i uczelnie, głos zabiorą sami startupowcy. O historii swojego sukcesu opowiedzą m.in. twórcy Jakdojade.pl i Dice+.

 

Organizatorzy przygotowali także zestaw specjalistycznych warsztatów praktycznych. Tematykę warsztatów opracowano pod kątem osób, które są jeszcze na początku swojej biznesowej drogi. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak budować zespół, jak stworzyć model biznesowy czy jak prawnie ochronić swój pomysł przed konkurencją. Ponadto w sposób szczególny zadbano o Panie, które dowiedzą się czy startup może być pomysłem na kobiecy biznes.

 

Dzień wcześniej, już 7 maja wystartuje pierwszy Startup Poznań_Hackathon, którego hasłem przewodnim są Miasto, Technologie i Społeczności. To całodobowy maraton, podczas którego zespoły informatyków (i nie tylko), będą tworzyć aplikacje, które posłużą do rozwiązania zadanego problemu biznesowego lub społecznego. Uczestnicy będą pracować na realnych danych i technologiach udostępnionych przez  Miasto Poznań i firmy takie jak Samsung R&D, Beyond.pl, ZETO, Audiobook.pl, Cardprotec, Glip, Centuria czy Wykop. Najlepsze rozwiązania zostaną nagrodzone.

 

Również 7 maja wieczorem odbędzie się gala wręczenia nagród w konkursie Poznański Lider Przedsiębiorczości. Nowością tegorocznego konkursu jest kategoria „Startup” kierowana do młodych, innowacyjnych firm działających w oparciu o wiedzę i nowe technologie. Wyróżnienie w ramach tej kategorii ma pokazać, że Aglomeracja Poznańska to dobre miejsce do prowadzenia biznesu nie tylko przez duże firmy o ugruntowanej pozycji rynkowej, ale także przez innowacyjne firmy na początkowym etapie rozwoju. Poza statuetką zwycięzca w tej kategorii otrzyma również bilet na Pioneers Festival – jedno z największych i najlepszych wydarzeń  o tematyce startupowej w Europie.


Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, na wystąpienia, warsztaty i hackathon obowiązuje wcześniejsza rejestracja:

www.startup.poznan.pl/wystapienia

www.startup.poznan.pl/warsztaty

www.startup.poznan.pl/hackathon

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Pawilon 15 - poziom II.

 

Osoba kontaktowa:

Anna Potrzebowska, tel.  61 878 47 95,  

email: anna_potrzebowska@um.poznan.pl