Jeśli lubisz wygłaszać przemówienia, publiczne występy nie są dla Ciebie problemem, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie !

Zbierz trzyosobowy zespół i weź udział w debacie oksfordzkiej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu!


Nagrodą główną jest wyjazd do Brukseli.

 

Eliminacje

Temat: Przyszłość Strefy Schengen poważnie zagrożona

Termin: 21 marca, godz. 15:00

 

Debata finałowa

Temat : Uchodźcy szansą dla Europy

Termin: 5 kwietnia, godz. 13:00

 

Każdy zespół może wybrać do pomocy merytorycznej opiekuna - eksperta (doktoranta lub pracownika UEP). Jeśli pojawią się problemy ze znalezieniem eksperta, zgłoście to – pomożemy !

 

Jak wygląda debata oksfordzka?

Debata oksfordzka ma na celu zaprezentowanie umiejętności retorycznych uczestników. Dodatkowym celem wydarzenia jest pogłębienie wiedzy w zakresie najistotniejszych wyzwań Unii Europejskiej. Dlatego, choć temat jest znany z wyprzedzeniem, stronę po której wystąpicie – „ZA” czy „PRZECIW” – poznacie dopiero w dniu debaty po przeprowadzeniu losowania.


Debata oksfordzka ma charakter sformalizowany. Wydarzeniu przewodzi Marszałek mający do pomocy Sekretarza Dyskutują dwie strony – propozycji (ZA) i opozycji (PRZECIW), które naprzemiennie zabierają głos, przedstawiając swoje argumenty, ale też odpowiadając na  te przedstawione przez przeciwnika.

Po debacie jury oraz publiczność podejmują decyzje, która ze stron lepiej zaprezentowała swoje argumenty.

Szczegółowy przebieg debaty znajdziecie w Regulaminie.


Dlaczego warto?

Udział w debata oksfordzkiej to doskonały sposób na rozwinięcie tak pożądanych obecnie na rynku pracy umiejętności miękkich. Udoskonalicie umiejętność wystąpień publicznych, argumentacji i współpracy z innymi !

 

Nie czekaj, zgłoszenia przyjmujemy do 10 marca. 

 

Ilość miejsc ograniczona !

W wydarzeniu mogą wziąć udział studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu