Komunikaty

Wielkopolski Konkurs ''Statystyka mnie dotyka''

8. edycja Konkursu
Konkurs rozstrzygnięty!
Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców 8. edycji Wielkopolskiego Konkursu Statystyka mnie dotyka.

Pierwsze miejsce, zajęli: Jakub Małecki, Jakub Mellerowicz i Marcin Piechocki z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wolsztynie, którzy pod kierunkiem Małgorzaty Budy przygotowali lekcję na temat przestrzennego zróżnicowania budżetów powiatów województwa wielkopolskiego w latach 2010-2014. Lekcja przeprowadzona została w Sali Sesyjnej Rady Powiatu Wolsztyńskiego. Zespół ten był również laureatem I miejsca w 7. edycji Konkursu.

Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu: Wioleta Klimek i Bartosz Bilengrek, którzy opracowali temat „Dojazdy do pracy w województwie wielkopolskim – zróżnicowanie przestrzenne – skąd i dokąd Wielkopolanie dojeżdżali do pracy w 2011 roku”. Zespołem opiekowała się Anna Kaczmarek-Olejniczak.
Trzecie miejsce, za przygotowanie lekcji na temat zróżnicowania przestrzennego wykluczenia społecznego i ubóstwa według województw w latach 2010-2013, zdobyły: Katarzyna Busse, Natalia Kowalska i Eliza Krzymińska, uczennice Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie. Zespół pracował pod kierunkiem Marty Woźniak.

Szczegóły dotyczące uroczystości wręczenia nagród zostaną przekazane laureatom w osobnej korespondencji.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w rywalizacji
a laureatom – serdecznie gratulujemy
Organizatorzy