Komunikaty

Youth in Leadership

Czego młody lider może nauczyć się od dyrektora PAN?
Rusza kolejna edycja Youth in Leadership

Kim jest lider i jakie kompetencje powinien posiadać? Jakie umiejętności kształcić, by przygotowaćsiędo skutecznego zarządzania zespołem i projektem? Jak zainspirowaćludzi do tego, by zmieniali świat na lepszy? Te i inne pytania będziecie mogli osobiście zadaćnajlepszym przywódcom z kraju i zagranicy,
w tym m.in. Cezaremu Wójcikowi - Dyrektorowi Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN, twórcy Center for Leadership i absolwentowi programów rozwoju przywództwa Harvardu.

 

Cezary Wójcik - zaangażowany profesor, którego marzeniem jest stworzenie w Polsce światowej klasy uniwersytetu. Miejsca, w którym wybitni, młodzi Polacy kierujący siępozytywnymi wartościami będąrealizowaćswój potencjałoraz tworzyćrozwiązania kreujące lepsząprzyszłość. Cezary Wójcik to skarbnica wiedzy dla każdego, kto na co dzieństoi na czele organizacji, zarządza grupąludzi, jest lub aspiruje do bycia ich liderem i marzy, by jego przedsięwzięcie zmieniło świat.

 

Dzięki konferencji Youth in Leadership powstałej z inicjatywy Fundacji Flying Mind, już 25 kwietnia blisko 300 osób z całej Polski zawita do Krakowa, by osobiście spotkać się i porozmawiać z Wójcikiem oraz innymi, cenionymi liderami. Wydarzenie odbędzie się w nowoczesnym Centrum Kongresowym ICE Kraków.


 

- Na widowni Youth in Leadership zasiadająstart-upowcy, założyciele dynamicznie rozwijających się organizacji NGO, zmieniający świat polskich uniwersytetów młodzi naukowcy i studenci, a także działacze lokalni. Osoby, które chcąkształcićw sobie umiejętności przywódcze. Aby zapewnićim najlepsze źródło wiedzy i inspiracji, co roku na scenęzapraszamy najlepszych liderów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Ich pełna lista opublikowana zostanie jużwkrótce na stronie internetowej inicjatywy–zapowiada Maciej Ujejski, organizator i pomysłodawca Youth in Leadership.

 

Zdobądź doświadczenie prosto z Harvardu

 

W tym roku każdy z uczestników będzie miał okazję wzięcia udziału w autorskich warsztatach Leadership 3D prowadzonych przez profesora Cezarego Wójcika. W trakcie dwugodzinnego szkolenia uczestnicy będą musieli skonfrontować sięz realnymi sytuacjami, z jakimi prędzej czy później zmaga się każdy przywódca rozwijającej się instytucji. Przykłady zaczerpnięte prosto z Harvard Business School oraz otwarta dyskusja pod okiem Wójcika pobudząmłodych liderów do tego, by wspólnie wypracowali rozwiązania trudnych sytuacji, z którymi przyjdzie im sięmierzyć.

 

- Bycie liderem to niezwykle trudne wyzwanie. Każdy, kto świadomie stawia sięw tej roli, musi liczyć się z tym, że nierzadko samotnie będzie zmagał się z trudnościami i odpowiedzialnością spoczywającą  na jego barkach. Nasza konferencja to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim miejsce, w którym można zaczerpnąćenergięi inspiracjęna kolejny rok wyzwań–dodaje Ujejski.

 

Rejestracja na konferencjęruszyła początkiem marca. Szczegółowy opis wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźćna stronie internetowej, a także na profilu facebookowym inicjatywy. Youth in Leadership po raz kolejny wsparłKonsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie. W tym roku do grona Partnerów Głównych dołączyło równieżKrakowskie Biuro Festiwalowe.

 

Organizatorami projektu są Fundacja Flying Mind oraz Center for Leadership.

 

Naszą misją jest wzmacnianie i rozwój kompetencji przywódczych młodych liderów w Polsce, a także budowa społeczności osób, które chcą zmieniać otaczającąich rzeczywistość na lepszą.