Konkursy

Księgowi Przyszłości – poszukiwani!

Ruszyły zapisy do konkursu.

Konkurs „Księgowi Przyszłości” to połączenie emocjonującego współzawodnictwa z podnoszeniem kwalifikacji, niezbędnych w pracy każdego finansisty. Konkurs dedykowany jest studentom kierunków związanych z rachunkowością i finansami oraz zawodowym księgowym. Patronat honorowy nad konkursem objął rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


Konkurs „Księgowi Przyszłości” organizowany jest przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarszą polską organizację zawodową, i firmę Soneta, producenta oprogramowania do zarządzania i księgowości – nova. Konkurs promuje wizerunek współczesnego księgowego jako menedżera i doradcy, który potrafi odnaleźć się w trudnych, biznesowych sytuacjach, osoby, która nieustannie inwestuje w poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności. Księgowy Przyszłości to profesjonalista, świadomie korzystający z najnowszych zdobyczy informatyki i aktualizujący swoje narzędzia pracy.


Konkurs daje wszystkim księgowym szansę na pokazanie swojej wiedzy i umiejętności w emocjonującym współzawodnictwie. Czyniąc zadość digitalizacji, cyfryzacji i ekologii, konkurs w większości będzie odbywał się on-line. W związku z jego ogólnopolskim charakterem chcieliśmy, aby każdy uczestnik, niezależnie od miejsca zamieszkania, miał równe szanse. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie parytetu regionalnego, zgodnie z którym do półfinału i finału będą przechodziły najlepsze drużyny z sześciu wyodrębnionych przez nas regionów Polski – wyjaśnia Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju systemu enova z firmy Soneta Sp. z o.o, członek Rady Programowej Konkursu.


Konkurs służy upowszechnianiu wiedzy o zawodach związanych z rachunkowością, pokazuje księgowego jako eksperta, który potrafi prowadzić księgi rachunkowe, zarządzać finansami firmy i doradzać zarządowi. Pokazujemy atrakcyjne strony zawodu księgowego i staramy się integrować środowisko – deklaruje dr Teresa Cebrowska, wiceprezes Zarządu Głównego SKwP.


By wziąć udział w konkursie, wystarczy zebrać trzyosobową drużynę studencką bądź zawodową, zarejestrować się na stroniewww.ksiegowiprzyszlosci.pl i w podanym terminie wypełnić test on-line. Uroczysta gala finałowa, połączona z wręczeniem nagród, odbędzie się 10 czerwca br. w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Szczegóły konkursu i regulamin znajdują się na platformie konkursowejwww.ksiegowiprzyszlosci.pl/konkurs


Walcząc o nagrodę główną – egzotyczne wakacje marzeń – uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę z dziedzin niezbędnych księgowemu oraz umiejętności współpracy i skutecznej komunikacji w zespole. Celem konkursu jest promowanie zawodów związanych z rachunkowością, etyki w postępowaniu i ustawiczne szkolenie zawodowe.

Konkurs podzielony jest na 3 etapy:

 

Eliminacje:

  • I test eliminacyjny on-line (3–9 kwietnia 2014 r.)
  • II test eliminacyjny on-line (16–17 kwietnia 2014 r.)

Półfinał:

  • test półfinałowy on-line (15–16 maja 2014 r.)

Finał:

  • finał konkursu przed publicznością i Jury (10 czerwca 2014 r.)