Konkursy

Ruszyła II edycja THINK BIG

Program dla małych firm z globalnymi ambicjami.

THINK BIG, czyli wsparcie UPC Biznes dla nowoczesnej przedsiębiorczości


Rusza II edycja THINK BIG - programu dla małych firm z globalnymi ambicjami, organizowanego przez UPC Biznes, dostawcę nowoczesnych cyfrowych rozwiązań dla firm - ultraszybkiego Internetu, telewizji i telefonii. Tegoroczna edycja THINK BIG, której hasło brzmi „We share your passion for business”, skierowana  jest do właścicieli mikro i małych przedsiębiorstw, którzy chcą rozwijać swoją działalność w oparciu o innowacyjne technologie i rozwiązania, a jednocześnie kreatywnie łączą swoje pasje z działalnością biznesową. Główną nagrodą w programie jest 40.000 złotych oraz możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń z mentorami sektora innowacyjnego biznesu.

Do programu THINK BIG, UPC Biznes zaprasza firmy, które już aktywnie działają na rynku, dając tym samym szansę podmiotom spoza kategorii tzw. projektów startupowych. W rywalizacji o nowe warunki do rozwoju oraz finansowe i merytoryczne wparcie, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, może wziąć udział każdy, kto działalność prowadzi od minimum roku i przedstawi jurorom niestandardowy pomysł na rozwój swojego przedsiębiorstwa. Finałowym wydarzeniem pilotażowej odsłony THINK BIG, która toczyła się na przestrzeni czterech miesięcy przełomu 2013 i 2014 roku, był „Dzień Inspiracji”, a jego zwycięzcą został IzzyBike - projekt komercjalizacji roweru bez łańcucha.

- Małe firmy to siła napędowa gospodarki, a źródłem ich innowacji jest odwaga w myśleniu. Dla tych najodważniejszych, z pasją i wizją, stworzyliśmy program, który inspiruje do globalnego i technologicznego rozwoju ‑ THINK BIG - mówi Agnieszka Zawistowska, dyrektor UPC Biznes. - Niemal co 10. firma funkcjonująca w Unii Europejskiej pochodzi z Polski. To ogromny potencjał, którego rozwój śledzimy w UPC Biznes z wielką uwagą. Szczególnie cenimy pomysły na biznes wpisujące się w filozofię równowagi między pracą a życiem prywatnym. Firmy, które funkcjonują w tak przemyślany i wolny od rutyny sposób, wyznaczają trendy, kreują sposoby myślenia oraz stymulują wzrost gospodarczy, na czym długofalowo zyskuje całe społeczeństwo.

 

THINK BIG i sięgaj po sukces

W tym roku I etap programu trwa aż 2 miesiące, by jak największej liczbie przedsiębiorców, dać szansę na nowe warunki do rozwoju. Zgłoszenia zawierające opis dotychczasowej działalności przedsiębiorstwa oraz projekt rozwoju biznesu firmy należy przesyłać za pośrednictwem formularza on-line dostępnego od dziś na  http://thinkbig.upc.pl/, nie później niż do 7.11. Drugi etap programu, który wystartuje w drugiej połowie listopada, szczególnie silnie zaangażuje w proces selekcji finałowej dziesiątki Think Big fanów strony https://www.facebook.com/UPCbiznes na Facebooku.

 

By zdobyć nagrodę główną, 40 000 złotych, do swojego pomysłu  na rozwój biznesu przekonać trzeba będzie jury, w skład którego wchodzą:

·         Arkadiusz Bąk - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki,

·         Ramiro Lafarga Brollo - Prezes Zarządu UPC Polska,

·         Bartłomiej Gola - Partner Zarządzający SpeedUp Venture Capital Group,

·         Chris Coles - Dyrektor Zarządzający B2B w Liberty Global,

·         Patrycja Gołos - Dyrektor ds. korporacyjnych i public policy UPC Polska, 

·         Grzegorz Kiszluk - redaktor naczelny magazynu Brief,

·         Olga Kozierowska - inicjatorka promocji przedsiębiorczości kobiet, twórczyni projektu Sukces Pisany Szminką,

·         Artur Kurasiński - bloger i przedsiębiorca,

·         Bożena Lublińska-Kasprzak - Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

·         Roman Młodkowski - dziennikarz biznesowy, twórca TVN CNBC,

·         Michel Pilet - Dyrektor Marketingu i Komunikacji B2B Liberty Global,

·         Andrzej Pągowski - artysta grafik,

·         Sander Vonk - Dyrektor Liberty Global Ventures,

·         Łukasz Wejchert - przedsiębiorca, założyciel firmy Dirlango,

·         Agnieszka Zawistowska - Dyrektor UPC Biznes,

·         Paweł Zielewski - redaktor i publicysta polskiej edycji magazynu Forbes, redaktor prowadzący magazynu Pierwszy Milion,

·         Dariusz Żuk - Prezes i współtwórca Polski Przedsiębiorczej.

Zdobywcy  dwóch drugich miejsc zdobędą po 20 000 zł. Dodatkowo, każdy ze zwycięzców weźmie udział w sesjach mentorskich 1 na 1 z ekspertami UPC Biznes oraz praktykami biznesu.

 

THINK BIG wspierają:

Patroni Honorowi: Ministerstwo Gospodarki oraz Ambasada Brytyjska.

Partnerzy Strategiczni: Aula Polska, Brytyjska Izba Handlowa, Business Link, GrowUp StartUp, Krajowa Izba Gospodarcza, Liberty Global Ventures, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Przedsiębiorcza, SpeedUp Venture Capital Group, web.gov.pl.

Patroni Medialni: Forbes, Brief, biztok.pl, Pierwszy Milion, Sukces Pisany Szminką, Think Tank


Więcej informacji: www.thinkbig.upc.pl  ; WWW.facebook.com/UPCBiznes