Dydaktyka

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych (SPNJO) prowadzi działalność dydaktyczną na wszystkich latach, wydziałach, kierunkach i rodzajach studiów UEP.

Na studiach dziennych studenci uczą się języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, i rosyjskiego - w grupach początkujących i zaawansowanych. W Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa odbywają się lektoraty z języka włoskiego dla grup początkujących. Na studiach zaocznych w Poznaniu i ośrodkach zamiejscowych oraz na studiach wieczorowych prowadzone są zajęcia z języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego, i rosyjskiego w grupach zaawansowanych.

Oprócz tego odbywają się kursy przygotowujące do uzyskania międzynarodowych certyfikatów potwierdzających znajomość języków obcych.

Dodatkowo, studenci mogą uczęszczać na lektoraty z języka japońskiego, płatne kursy języków obcych, rozgrywki Ligi Scrabble.

SPNJO posiada nowoczesny i bardzo bogaty księgozbiór, który obejmuje ponad 6.500 woluminów. Studenci mogą korzystać na miejscu z podręczników, słowników, lektur i czasopism obcojęzycznych.

Studenci UEP co roku zajmują czołowe lokaty i odnoszą duże sukcesy w konkursie znajomości języka francuskiego ekonomicznego Le Mot d'Or oraz w Akademickim Turnieju Znajomości Języka Rosyjskiego.

Co roku odbywa się również Konkurs o Nagrodę - Stypendium im. Marii Marcinkowskiej.