20 kwietnia 2016 r. w Gmachu Głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbyła się konferencja poświęcona zagadnieniu przywództwa strategicznego – MBA Convention: Strategic Leadership. Była to pierwsza konferencja organizowana przez Biuro Programów MBA Centrum Edukacji Menedżerskiej, w całości dedykowana praktykom biznesu.

Była to także okazja do podkreślenia jubileuszy 25-lecia programu Executive MBA oraz 20-lecia programu MBA Poznań-Atlanta.

 

Konferencję otworzył profesor Maciej Żukowski, Rektor-elekt, obecnie Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą.

 

Wydarzenie składało się z dwóch części:  prelekcji autorytetów z zakresu przywództwa oraz wystąpień praktyków biznesu, którzy z sukcesem wprowadzają kulturę przywództwa w swoich przedsiębiorstwach.

Gośćmi pierwszej części byli:

- prof. Henryk Mruk, wybitny przedstawiciel środowiska naukowego, który od wielu lat zajmuje się problematyką przywództwa w przedsiębiorstwach,

- Krzysztof Kotapski, ekspert we wdrażaniu kultury przywództwa w przedsiębiorstwach, właściciel Międzynarodowej Platformy Szkoleniowej (partner merytoryczny konferencji), wykładowca Executive MBA,

- major Arkadiusz Kups, twórca systemu walki Combat56.

 

W drugiej części konferencji wystąpili przedstawiciele przedsiębiorstw: Cargotec Corporation, Technologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. , Karl Knauer Poland Sp. z o.o., Sklejka-Eko S.A., Huber+Suhner Sp. z o.o., GKN Driveline Polska Sp. z o.o..

 

Konferencja MBA Convention ma być od tego roku stałym punktem w kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Centrum Edukacji Menedżerskiej UEP.