Opinie studentów


­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

Uczestniczyłem już wielu szkoleniach w mojej karierze zawodowej z różnych obszarów zarządzania. Poszukiwałem studiów podyplomowych dla kadry kierowniczej na różnych uczelniach w Warszawie, Poznaniu, ale ostatecznie zdecydowałem się na Coaching Menedżerski na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i szczerze mogę powiedzieć, że było warto.

Okazało się, że nie są to takie normalne studia – siadasz w ławce, słuchasz, piszesz i wychodzisz… i tak do końca studiów. Zaczęło się robić ciekawie już od pierwszych zajęć, a potem było coraz lepiej, jak w dobrym filmie i tak do samego końca… Każde zajęcia uchylały kolejne drzwi samoświadomości, wykłady i warsztaty z profesjonalnymi Coachami otwierały te drzwi szerzej, czasem dając wprost odpowiedź na zadane pytanie, a czasem pozostawiały mnie z refleksją, co dalej… Ciekawa forma, wykłady, zajęcia warsztatowe, mnóstwo praktycznych narzędzi ćwiczonych na sobie i innych uczestnikach studiów spowodowało, że nie poczułem jak minął rok. To nie studia o coachingu, tylko studia coachingu i możliwość poddania się coachingowi w jednym. Jeśli masz odwagę zajrzeć głębiej w siebie, a może nawet zacząć zmieniać siebie, jeśli chcesz opuścić strefę komfortu,  poznać swoje słabe i mocne strony, poznać wspaniałych, inspirujących coachów i wykładowców, którzy naprawdę identyfikują się z tym, co robią to polecam właśnie te studia!  Dzięki nim poznałem wspaniałych ludzi i spędziłem z nimi ciekawie prawie rok życia. Biorę z tych studiów mnóstwo wiedzy i inspiracji, jak lepiej kierować swoim życiem, jakim być menedżerem, jak lepiej zarządzać sobą i zespołem, aby osiągać oczekiwane wyniki i cele. Dla mnie to była i w dalszym ciągu jest ciekawa podróż…

Marek, VII edycja

 

Dlaczego „Coaching menedżerski”? Kiedy po latach pracy jako kierownik projektów / manager w branży budowalnej czułam zmęczenie, brak  inspiracji, motywacji i zaangażowania, intuicyjnie poszukiwałam nowych kierunków do eksploracji, aby ponownie chwycić wiatr w żagle i obrać nowy ekscytujący kierunek. Coaching menedżerski okazał się wspaniałą przygodą, która otwarła mnie na nowe horyzonty. Przemyślany program studiów pomógł mi porzucić stare schematy, rozpoczął proces zmian w mojej postawie wobec samej siebie i wobec otoczenia. Dzisiaj potrafię efektywniej zarządzać zespołami, świadomie wykorzystuję swoje atuty i narzędzia, których nauczyłam się w trakcie zajęć. Zdobyta wiedza, możliwość pracy i przebywania ze wspaniałymi ludźmi podczas zajęć, bardzo wzbogaciły mnie zawodowo i prywatnie. Polecam każdemu, nieważne z jakiej jesteś branży, bo naprawdę warto, jeśli tylko czujesz potrzebę świeżego spojrzenia na siebie i swój świat.

To nie są zwyczajne studia… to rodzaj przemiany wewnętrznej … to coś, co będzie miało ogromny wpływ na Ciebie i Twoją przyszłość, jeśli tylko dasz sobie zgodę na te zmiany.

 

Dzisiaj już nic nie jest takie jak było… a przyszłość będzie taka, jaka jest w mojej wizji…

Monika, VII edycja

 

Istotne dla mnie jest bycie świadomym menadżerem, stąd szukając rozwiązań, które mogą mi w tym pomóc zdecydowałem się na studia „Coaching Menadżerski”. To nie są studia teoretyczne jak wiele innych, to kierunek, na którym od pierwszego dnia zaczynasz pracować. Praca nad sobą, praca w grupie, praca między kolejnymi zjazdami pomaga rozwijać kompetencje autentycznego Lidera. Wiedza, zdobyta podczas tych studiów jest na tyle uniwersalna, że niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz będzie użyteczna.

Niesamowitym doświadczeniem z perspektywy menadżera jest to, co dzieje się z samą grupą uczestników tych studiów: forma i tematyka zajęć powodują, że ludzie zupełnie sobie obcy obdarzają się zaufaniem, uczą się od siebie nawzajem, wspierają swój rozwój, stają się zespołem. (...)

Daniel, VII edycja

 

Studia podyplomowe Coaching Menedżerski są dobrym połączeniem transferu wiedzy i umiejętności coachingowych. Większość zajęć ma charakter praktyczny, co zdecydowanie wyróżnia ten kierunek spośród pozostałych. Studia mają przemyślaną strukturę, są dobrze zorganizowane i prowadzone. Świetna, partnerska atmosfera sprawiła, że z przyjemnością przyjeżdżałam na każdy zjazd. Studia stanowią wartość dodaną do mojego rozwoju osobistego. Zdobyte umiejętności coachingowe wykorzystuję w życiu zawodowym i prywatnym. Gorąco polecam.

Klaudia, VII edycja

 

Posiadam pięcioletnie doświadczenie w finansach, pracując w różnych korporacjach w Poznaniu. Długo szukałam studiów podyplomowych dla siebie, dzięki którym rozwinę swoje umiejętności. Wybrałam Coaching Menedżerski - i nie pomyliłam się. Te studia to nie są zwykłe studia. Sprawiają one, że człowiek zaczyna poznawać siebie, swoją osobowość, to kim jest. Program studiów jest bardzo dobrze przygotowany i każdy się tu odnajdzie. Polecam zarówno kadrze menedżerskiej, pracownikom, którzy w przyszłości chcą zarządzać ludźmi, jak i osobom, które swoją karierę wiążą z coachingiem.  Te studia zmieniają życie, idąc na nie odkryjesz siebie na nowo i dowiesz się o sobie rzeczy, o których wcześniej nie miałeś pojęcia. Poznałam wielu ciekawych ludzi, a może i zawarłam przyjaźnie na całe życie. Kadra ucząca, w szczególności Ewa i Agnieszka są świetnym zespołem, potrafią doskonale przekazywać wiedzę, popartą przykładami z życia, wysłuchać i wesprzeć, gdy tego potrzebujemy. Studia pomogły mi uwierzyć w siebie i dostrzec drzemiący we mnie potencjał.

Anna, VI edycja

 

O studiach i studiowaniu myślałem od kilku lat. Jednak zawsze było coś ważniejszego i pilniejszego. W poprzednim roku podjąłem decyzję, że ten czas nadszedł. Dlaczego akurat te studia?  Otóż określenie Coaching Menadżerski w moim inżynierskim słowniku nie istniało. Jako inżynier, technolog i zarazem menadżer zarządzający zespołem ludzi używam całkiem innej terminologii. Po roku pracy, nauki i spotkań ze wspaniałymi ludźmi poznanymi na Studiach oraz bardzo kompetentną Kadrą,  pozwalam na stałe wpisać ten termin do mojego życia.

Co to mi dało? Przede wszystkim bardzo głębokie poznanie siebie, refleksję, niesamowitą inspirację i kreowanie nowych pomysłów na gruncie prywatnym i zawodowym, a przede wszystkim samoświadomość. Narzędzia, które są prezentowane podczas przede wszystkim zajęć warsztatowych mogę wykorzystać w pracy zawodowej. Zaufanie, wyjście ze strefy komfortu i otwarte pytania nie są żadną tajemnicą. 

 

Szczerze polecam te Studia osobom, które chcą odkryć coś nowego w sobie. Odległość z dowolnego zakątka kraju nie ma żadnego znaczenia …. Piszę to jako DRIVER :-). Te Studia to proces, który zaczął się pierwszego dnia zajęć i mimo, że jest po egzaminach to ciągle trwa ….

Przemek, VI edycja

 

Zapisałem się na studia mając mgliste pojęcie o coachingu i generalnie

nie do końca czując, czego mogę się tu nauczyć. Już pierwsze zajęcia z coachingu

uchyliły drzwi do jakiegoś nowego nieznanego świata, który zachęcał do poznania.

Początkowo wewnętrznie stawiałem opór, buntowałem się, podważałem, ale z czasem przekształciło

się to w eksperymentowanie i ciekawość, by ostatecznie stać się fascynacją, entuzjazmem i aprobatą.

Studia te pomagają w budowaniu samoświadomości, w zadawaniu i odpowiadaniu sobie na trudne pytania, w przekraczaniu własnych barier, w byciu uważnym na innych, w rozwijaniu własnych kompetencji menadżerskich a poprzez to w rozwijaniu ludzi, z którymi pracujemy.

 

Gorąco polecam, również umysłom ścisłym J

Zbigniew, VI edycja

 

Te studia to był jeden z najwspanialszych okresów w moim życiu! Poznałam wspaniałych ludzi, fantastycznych wykładowców i zdobyłam wiele cennej wiedzy, umiejętności i kompetencji.

Z zawodu jestem psychologiem i psychoterapeutą. Pracuję więc na co dzień z ludźmi i dla ludzi. Studia te miały być uzupełnieniem mojego warsztatu i poszerzeniem kwalifikacji. A stały się inspiracją i kołem zamachowym mojego samorozwoju! Kilka elementów zasługuje tutaj na szczególne wyróżnienie.

To co mnie zachwyciło to dokładnie przemyślany proces edukacyjny: wszystko miało swoje miejsce, sens i czas. Każdy kolejny temat i element wiedzy był kontynuacją oraz rozszerzeniem poprzedniego. To nadawało ramy działaniom i powodowało, że wręcz zauważalnie, ze zjazdu na zjazd następował mój wszechstronny rozwój – nie tylko zawodowy!

Najważniejsze było jednak to, co dotyczyło wykładowców: rzadko zdarza się, by praktycy z taką łatwością i otwartością dzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem i praktyką. Każde pytanie znalazło swoją odpowiedź, każda wątpliwość została rozwiązana, a potrzeba wiedzy i warsztatu były zaspokojone. Ewa i Agnieszka stały się dla mnie mentorkami nie tylko w procesie edukacyjnym, ale też w obszarze zawodowym, a nawet w życiu osobistym.

Nauczyłam się wiele o relacjach i procesach, ale najpiękniejsze było to czego nauczyłam się o sobie. Nigdy wcześniej nie uczestniczyłam w procesie tak silnie związanym z rozwojem samoświadomości oraz osadzonym na budowaniu poczucia własnej wartości. Dzięki temu zmieniłam moje podejście do spraw zawodowych, zaczęłam budować swój warsztat i podejmować decyzje, o których nawet nie marzyłam przed rozpoczęciem studiów. Sama jestem ciekawa co się jeszcze wydarzy!

Joanna, VI edycja