Wydawnictwo UEP przygotowało i przygotowuje elektroniczne wersje niektórych swoich książek, które dotąd dostępne były tylko w formie papierowej. Wśród nowych e-booków ukazały się przede wszystkim skrypty z serii „Materiały Dydaktyczne” i podręczniki, pomocne w prowadzeniu zajęć akademickich i przygotowaniach do sesji egzaminacyjnej.

Dostępne są również wcześniej opublikowane e-booki Wydawnictwa UEP potrzebne w pracy dydaktycznej i naukowej.

Wszystkie elektroniczne publikacje Wydawnictwa UEP dystrybuowane są przez księgarnie i wypożyczalnie internetowe, takie jak: gandalf.com.pl, inbook.pl, bookmaster.pl, ravelo.pl, bezokladki.pl, ksiegarniapwn.pl.  

Wiele wariantów zakupu i wypożyczenia dla klientów indywidualnych stwarza księgarnia i biblioteka ibuk.pl. Tutaj można znaleźć całą dostępną elektronicznie ofertę Wydawnictwa UEP w zakresie nowości (ok. 80 tytułów):

https://www.ibuk.pl/wydawca/2379/uniwersytet-ekonomiczny-w-poznaniu.html

 

Wiele publikacji Wydawnictwa można znaleźć w aplikacji firmy Booksbox specjalizującej się w sprzedaży książek elektronicznych „na strony”: https://books-box.com/katalog/wydawnictwo/wydawnictwo-uniwersytetu-ekonomicznego-w-poznaniu. Firma chce w ten sposób zastąpić zwyczaj kserowania fragmentów książek rozwiązaniem równie tanim, a legalnym i wygodniejszym, a w czasach epidemii – bezpiecznym. Aplikacja ma proste narzędzia wspomagające pisanie prac (wyszukiwanie wg słów kluczowych, rekomendacje, możliwość skopiowania cytatu, generowanie adresu bibliograficznego, zakreślanie i komentowanie tekstu). Powstała z myślą o studentach, ale może służyć każdemu, kto pisze pracę naukową.

 

W sieci uczelnianej e-książki Wydawnictwa UEP dostępne są za darmo za pośrednictwem platformy libra.ibuk.pl:

http://han3.ue.poznan.pl/han/ibuk/

 

Część swego dorobku z lat 2007-2020 (ok. 60 książek) Wydawnictwo udostępnia w formule open access w internetowej bibliotece Central and Eastern European Online Library (CEEOL): https://www.ceeol.com/search/search-result?f=%7B%22PublisherID%22%3A1185%7D&page=1

Są one do pobrania za darmo dla każdego zarejestrowanego użytkownika tej biblioteki (rejestracja jest prosta i bezpłatna).

 

Wydawnictwo UEP stale wzbogaca swoją ofertę elektroniczną.

 

Miłośnicy tradycyjnej, papierowej wersji książki mogą dokonywać zakupów przez internet, na stronie poznańskiej księgarni PWN:

http://poznan.ksiegarnienaukowe.pl/kategoria/Wydawnictwo-UE,109 

 

Bardziej szczegółowe informacje zawiera strona: wydawnictwo.ue.poznan.pl

Na wszelkie pytania związane z działalnością i ofertą Wydawnictwa odpowiedź można uzyskać pod adresem e-mailowym: wydawnictwo@ue.poznan.pl

Można też śledzić profil facebookowy Wydawnictwa: https://www.facebook.com/Wydawnictwo-Uniwersytetu-Ekonomicznego-w-Poznaniu-292253918048881/