Specjalność Strategie biznesu i polityka gospodarcza w warunkach globalizacji łączy wiedzę o funkcjonowaniu przedsiębiorstw
oraz instytucji publicznych ze znajomością gospodarki:

 

  • wiemy że współcześnie pracodawcy potrzebują osób kreatywnych, otwartych i znających zasady działania biznesu,
  • pracodawcy oczekują profesjonalizmu we wspieraniu funkcjonowania przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych,
  • pracodawcy poszukują osób, które potrafią podejmować racjonalne i odpowiedzialne decyzje,
  • pracownik jest ceniony gdy zna globalne i krajowe procesy gospodarcze, rozumie politykę gospodarczą i potrafi ją przewidywać.

 Specjalność SBiPGwWG kształtuje u studentów kompetencje biznesowe i menedżerskie na poziomie europejskim i wyposaża w praktyczne umiejętności potrzebne na zmieniającym się współcześnie rynku pracy. 


Jesteś na 1 roku studiów, nie wiesz jaką wybrać specjalność zapoznaj się z naszą ofertą, przeczytaj więcej w zakładce przedmioty.

Na kierunku Ekonomia oferujemy najbardziej Menedżerskie i zarazem Praktyczne Studia. Jako 28 letnia specjalność mamy
w naszym gronie przedsiębiorców, którzy zamawiają projekty i wdrażają wyniki prac studentów, a do takich należy Toyota Bońkowscy.
Organizujemy wyjazdy do firm i spotkania z właścicielami, kolejny wyjazd już w przygotowaniu i będzie to fabryka serów Hochland Polska sp. z o.o. maj br.
Studenci przygotowują analizy strategiczne i finansowe dla największych spółek min. Nivea, Lech, IKEA, ENEA.
Uwzględniamy aspekty prawa i podatków oraz rynków finansowych.
Na zajęciach w laboratorium komputerowym studenci uczą się planować systemowo i dynamicznie w dwóch rodzajach oprogramowania.
Jesteśmy uczelnianymi koordynatorami prac dyplomowych i magisterskich o tematyce energetycznej  - współpracujemy z ENEA.
Nawiązujemy współpracę z Ambasadą USA.
Nie uczymy teorii podejmowania decyzji ale mamy PRAKTYKĘ na celu. Posiadamy zasoby by dydaktykę kształtować we współpracy z przedsiębiorstwami.
Chcemy pokazać Wam Studenci realny wymiar planowania strategicznego i osiągnąć sukces kształtując MENEDŻERÓW, co od lat już robimy.