„Jestem zarówno absolwentem Katedry Ubezpieczeń, jak i od paru lat pracodawcą.

Wiem kto, czego i jak uczy na specjalności ubezpieczeniowej. Ponad połowa mojego zespołu to wychowankowie Katedry, a w momencie, gdy szukam osób, które mogłyby zasilić nasze szeregi, bez wahania i w pierwszej kolejności sięgam po tych, którzy zdobywali wiedzę o ubezpieczeniach na UEP. Jestem przekonany, że wyboru tej specjalności nie można żałować - jej absolwenci są na rynku dobrem rzadkim, a przez to tym bardziej poszukiwanym.”
Marcin Zimowski
Dyrektora Biura / Deputy Branch Manager (AVP) 
Lider Praktyki Energetyki Wiatrowej / Wind Energy Practice Leader 
Biuro w Poznaniu / Branch Office in Poznań 
Marsh Spółka z o.o., Poland „Poznański oddział WTW od wielu lat rekrutuje pracowników wśród absolwentów Katedry Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Są to osoby nie tylko młode, kreatywne i dynamiczne, ale przede wszystkim profesjonalnie przygotowane do podejmowania wyzwań na rynku ubezpieczeniowym. Przewagą, którą charakteryzują się absolwenci Katedry, jest znajomość technik ubezpieczeniowych i najnowszych trendów rynkowych. Studenci mają możliwość poznania naszej firmy już podczas staży w trakcie studiów i bardzo często współpraca ta kontynuowana jest w ramach umowy o pracę.”

Sławomir Mazurkiewicz

Dyrektor Oddziału w Poznaniu

Willis Towers Watson Polska sp. z o.o. (wcześniej Gras Savoye Polska sp. z o.o.)„W swojej karierze wielokrotnie miałem przyjemność zatrudniać absolwentów specjalności ubezpieczenia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wszyscy prezentowali bardzo dobre przygotowanie do pracy w branży ubezpieczeniowej, sprawnie poruszali się w strukturze rynku ubezpieczeniowego oraz znali kluczowe produkty. Bardzo szybko i z sukcesem wdrażali się do pracy na różnych stanowiskach w firmie ubezpieczeniowej od sprzedaży poprzez underwritting aż po wsparcie i likwidację szkód.”   

Jacek Ryć 

Regionalny Dyrektor Sprzedaży Korporacyjnej Region Zachodni Pion Klienta Korporacyjnego PZU S.A.


"Dlaczego ubezpieczenia? Bo lubię wyzwanai i wybieram "indywidualne" ścieżki :). Wtedy, gdy dokonywałam wyboru specjalności większość studentów wybrała innąspecjalność. Specjalność "Ubezpieczenia gospodarcze" była niszowa. Sądzę, że dziś nadal brakuje specjalistów w tym zakresie, zwłaszcza, że rynek ubezpieczeń rozwija się dynamicznie. Patrząc wstecz, cieszę się z podjętej decyzji. Dziś mogę kreować nowe produkty od podstaw i patrzeć jak "rosną"."
Agnieszka Pękal
Manager Produktu
Departament Strategii i Rozwoju Produktu
BZ WBK-AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA
BZ WBK-AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA


"Specjalność "Ubezpieczenia gospodarcze" jest warta polecenia z kilku powodów. Mogę śmiało napisać, że studia na tej specjalności dobrze przygotowują merytorycznie do pracy w sektorze ubezpieczeń. Z zajęć można wynieść sporo przydatnej i praktycznej wiedzy. wykładowcy są do studentów nastawieni życzliwie i potrafią zainspirować do twórczego działania. Gdybym miał wybierać specjalność ponownie, to z pewnością wybrałbym właśnie ubezpieczenia."
Marek Łagodowski, student V roku
Asystent brokera
Mentor SA


"Pierwsza praca w kilka dni, egzamin brokerski w kilka miesięcy, własna firma po 3 latach."
Jerzy Stępniewski
MultiRisk Sp. c.

"Kierunek, po którym bez problemu znalazłem pracę, kierunek, dzięki któremu mogłem założyć własną firmę - to był właściwy kierunek :)"
Marcin Zaborowski
MultiRisk Sp. c.


„Zastanawiając się nad wyborem specjalizacji nie miałem pojęcia co chcę dalej studiować. Postanowiłem iść tam gdzie większość, bo to wydawał się być „najbezpieczniejszy” wybór. Ostatecznie coś mnie jednak skłoniło do zmiany decyzji i wyboru ubezpieczeń. Nie mam pojęcia czy to była zasłyszana gdzieś opinia, jakieś półsłówko czy plotka, ale postanowiłem nie płynąć z prądem i spróbować sił w ubezpieczeniach, o których słyszałem niewiele a wiedziałem jeszcze mniej… Co mogę powiedzieć o studiowaniu ubezpieczeń? Uważajcie na ubezpieczenia – to uzależnia i wciąga… Pozytywnie zakręceni ludzie w grupie, wykładowcy z pasją, którzy sprawiają, że każdy wykład daje Ci coś, wiedzę, wskazówkę, umiejętność, którą można wykorzystać w późniejszej pracy. Spotkania z praktykami dające obraz jak wygląda rzeczywistość, z którą przyjdzie się zmierzyć po opuszczeniu murów uczelni no i oczywiście spotkania i wyjazdy integracyjne katedry! To oraz wiele, wiele innych rzeczy sprawia, że gdybym dziś miał wybierać drugi raz to nie zastanawiałbym się ani chwili – ubezpieczenia gospodarcze to jest coś co chcę studiować.” 

Wojtek Manikowski, absolwent 2016

 

„Idąc na studia swoją przyszłość wiązałam z rachunkowością. Na spotkanie dotyczące specjalności ubezpieczeniowej przyszłyśmy z koleżanką z ciekawości przekonane, że i tak nie chcemy zostać agentami. Po godzinnym spotkaniu, widząc z jaką pasją wypowiadają się wykładowcy oraz studenci byłam już przekonana, co chciałabym w życiu robić. Zarażona entuzjazmem namówiłam kolejne osoby do wyboru tej specjalności. Nie bałyśmy się nawet tego, że rok przed naszym rocznikiem nie było grupy dziekańskiej na ubezpieczeniach! Udało się. Ubezpieczenia wybrałam trzy razy. Dziś jestem słuchaczką dziennych studiów doktoranckich, już na studiach magisterskich pracowałam w branży i nigdy nawet przez chwilę nie żałowałam dokonanego wyboru." 

Patrycja Mocek, absolwentka 2014, słuchaczka III roku st. doktoranckich, broker ubezpieczeniowy

 

„Na hasło "ubezpieczenia" przed moimi oczami stawał agent, chodzący od drzwi do drzwi i zawracający ludziom głowę. Jednak dzięki namowom koleżanki i na przekór wszystkim wybrałam ubezpieczenia gospodarcze i była to najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć. Niesamowita atmosfera w katedrze, której próżno szukać gdzie indziej; wykładowcy z ogromną pasją, którym zależy żebyśmy się czegoś nauczyli; spotkania z praktykami i warsztaty

a jakby tego było mało to każdy znajdzie w ubezpieczeniach coś, co go zafascynuje. I właśnie to wszystko przemawia za wyborem specjalności Ubezpieczenia gospodarcze i zarządzanie ryzykiem.” 

Sandra Michalczyk, absolwentka 2018


"W branży ubezpieczeniowej praktycznie każdy znajdzie obszar, który go zainteresuje. Nieważne czy będzie to praca w nadzorze, w sprzedaży, w back-office, czy też w samej centrali. Po ukończeniu tych studiów miałem naprawdę szerokie pole manewru. Z perspektywy kilku lat, należy również docenić to, że w przeciwieństwie do osób, które kończyły inne specjalizacje, zdecydowana większość z nas cały czas pracuje "w branży", robiąc to, na czym się zna, i całkiem to sobie chwali.”
Paweł Budzeń, Project Manager w TUiR Warta S.A.
(wcześniej: Deloitte Business Consulting S.A.
i Mentor S.A.)„Trzy lata studiów na specjalności „Ubezpieczenia gospodarcze” to czas, do którego zawsze ciepło wracam myślami. To ciekawe i rozwijające zajęcia, szereg dodatkowych możliwości w postaci praktyk, koła naukowego czy otwartych zebrań naukowych, a przede wszystkim wspaniali ludzie tworzący Katedrę. Spodobało mi się tak bardzo, że zostałam na kolejne 5 lat, tym razem już jako doktorantka.”

Justyna Talarek

Z-ca Dyrektora Biura Ubezpieczeń Osobowych

Concordia Polska TUW


Absolwentka z 2000 r.


„Informacja o tym, że jestem absolwentem Katedry Ubezpieczeń UEP była koronnym argumentem w walce konkurencyjnej o miejsce pracy. Jak się później dowiedziałem, to właśnie ten fakt był kluczowym czynnikiem, decydującym o tym, że spośród kandydatów o podobnym profilu wybrano właśnie mnie.”
Filip Przydróżny

Dyrektor Departamentu Posprzedażowej Obsługi Klienta

Generali Życie TU SA


Absolwent z 2006 r.


„Studia na specjalności ubezpieczenia były optymalnym wyborem biorąc pod uwagę bardzo wąską i specjalistyczną wiedzę, jaką udało mi się zdobyć. Dały mi one niszowe kompetencje na rynku finansowym. Specjalność ubezpieczeniowa wyposaża studentów w narzędzia pozwalające skutecznie zarządzać ryzykiem”
Janusz Wozowczyk

Specjalista ds. Zarządzania Kapitałem
Raiffeisen Bank Polska

"Ubezpieczenia to był najlepszy wybór z możliwych: sensowne przedmioty, normalni wykładowcy, no i świetlana przyszłość ..."
Marcelina Wilk

"Wreszcie specjalność, która pozwala na połączenie szerokich zainteresowań rynkiem finansowym . Giełda, sektor bankowy, zakłady ubezpieczeń, biura maklerskie, międzynarodowe korporacje - te podmioty kooperują i współzależą od siebie."

Marcin Gostkowski