Dni UEP

Dzień UEP 2019

 • Pokolenie nowej generacji

  Dzień UEP jest świętem społeczności akademickiej Uniwersytetu. Co roku w programie znajdują się wydarzenia o charakterze merytorycznym i kulturalnym. Część z nich ma już swoją ugruntowaną tradycję.

  Po raz 10. zorganizowany zostanie wernisaż plakatów o tematyce ekonomicznej. Swoją kolejną odsłonę będzie miał również piknik na dziedzińcu gmachu głównego. Uatrakcyjni go konkurs kulinarny oparty na przepisach kuchni świata.  
   
  Jednym z głównych punktów programowych będzie debata społeczno-ekonomiczna. Prelegenci dyskutować będą o pokoleniu wchodzącym na rynek pracy, jego wartościach, priorytetach i celach, a także kompetencjach, jakie Uczelnia powinna przekazywać jego przedstawicielom w oparciu o prognozy dotyczące zmian cywilizacyjnych.
   
  Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie gala z koncertem gwiazdy polskiej sceny muzycznej - Anny Jurksztowicz.

  Zapraszamy 16 maja 2019! 


 • Wernisaż - godz. 10:00

  Wernisaż plakatów zgłoszonych do konkursu na plakat ekonomiczny pod patronatem Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu organizowany jest po raz dziesiąty. Celem konkursu jest wizualna interpretacja ważnych problemów ekonomicznych za pomocą perswazyjnego medium artystycznego, jakim jest plakat. Idealnie nadaje się on do symbolicznego, kompaktowego wyrażenia złożonych merytorycznie treści i zjawisk. W tym roku zobaczymy graficzne ujęcie koncepcji odwzrostowienia.


  (Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych UEP, ul. Towarowa 55)
 • Debata - godz.11:00

  Debata Akademicka pt. Pokolenie nowej generacji” 

  z udziałem:


  Marii Rotkiel, psychologa, terapeuty poznawczo-behawioralnego, specjalisty PR,
  Zuzanny Skalskiej, analityka trendów ds. dizajnu, innowacji i biznesu,
  Andrzeja Głowackiego, dziekana Klubu Partnera UEP, prezesa DGA S.A.
  prof. dra hab. inż.  Wojciecha Cellarego, prof. zw. UEP, naukowca zajmującego się gospodarką i społeczeństwem cyfrowym,
  Bartosza Brzyskiego, autora artykułu "Zimny dotyk bota",
  Rafała Murawskiego, Studenta UEP, głównego operatora TV UEP
  Więcej o uczestnikach debaty...  (sala 4.1, Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych UEP, ul. Towarowa 55)


 • Piknik - godz. 13.00

  Coroczny piknik będzie okazją do spotkania się w nieformalnej, towarzyskiej atmosferze przy kawie i poczęstunku, nie tylko z kolegami i koleżankami z innych działów i katedr, ale także z władzami Uczelni.
 • Wieczór galowy - godz. 19.00

  Wieczór galowy Dnia Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu połączony z wręczeniem medali i odznaczeń pracownikom UEP oraz nagród Fundacji UEP  Recital „Perły bez kolczyka”
  Pieśni poetyckie i piosenki jazzowe

  Zwieńczeniem Dnia UEP będzie koncert najpopularniejszych piosenek Anny Jurksztowicz w nowych, czasem zupełnie innych, zaskakujących aranżacjach na mały skład jazzowy: fortepian, skrzypce, gitara, kontrabas i perkusjonalia. Każdy koncert jest inny i niepowtarzalny z uwagi na fakt, że artystce towarzyszą różni muzycy. W programie znajdują się największe przeboje, tematy filmowe i telewizyjne oraz ulubione standardy jazzowe.

  Anna Jurksztowicz jest piosenkarką, wydawcą i producentem muzycznym.
  Koncertowała w kraju i za granicą. Debiutując jako solistka na KFPP w Opolu w 1985 r. zdobyła I nagrodę w konkursie Premier za „Diamentowy kolczyk”, a także Nagrodę im. Karola Musioła. Wielokrotnie nagradzana była na tym festiwalu w latach późniejszych za „Stan pogody”, „Będzie tak jak jest”, „Muszelko ratuj” i „Ja samba”.
  Reprezentowała polską piosenkę na międzynarodowych festiwalach w Sopocie (1985); Dreźnie (Niemcy,1987); Curaçao (Antyle Holenderskie 1988); Jurmala (Łotwa 1989); Karlshamn (Szwecja, 1990); Siracusach (Włochy 1991); Istanbule (Turcja 1991); Kairze (Egipt 1995) oraz Indiach (2006).
  Nagrała wiele piosenek do filmów i seriali TV m.in.: „Kingsajz”; „VIP”; „Matki, żony i kochanki”; „Na dobre i na złe”; „Więzy krwi”; „Ranczo”; „W pustyni i w puszczy” oraz polskie wersje wokalne do kilku produkcji Walta Disneya.

 • Sponsorzy wydarzenia