czas trwania: 01.10.2012 - 30.04.2013

miejsce ekspozycji: Czytelnia Książek Biblioteki Głównej UEP


Wystawa pod nazwą „Profesor Zbigniew Zakrzewski w stulecie urodzin” pierwotnie towarzyszyła seminarium naukowemu „Nauka o handlu – wczoraj i dziś, w stulecie urodzin Profesora Zbigniewa Zakrzewskiego” zorganizowanemu 27 września 2012 roku przez Katedrę Handlu i Marketingu UEP, oraz uroczystej inauguracji roku akademickiego 2012/2013, która odbyła się 28 września 2012 roku.

Profesor Zbigniew Zakrzewski był wybitnym naukowcem, twórcą poznańskiej szkoły handlu i analizy rynku, znawcą historii i architektury Poznania. Był również zaangażowanym działaczem społecznym, „uważał bowiem, że funkcje społeczne należy przyjmować jako wyraz zaufania i szacunku”.

Eksponowane materiały pochodziły zarówno z prywatnych zbiorów prof. dr hab. Bogny Pilarczyk oraz prof. dr hab. Marii Sławińskiej, jak i ze zbiorów Stowarzyszenia Absolwentów UEP, Biblioteki Głównej UEP, Archiwum Polskiej Akademii Nauk Oddział w Poznaniu, Archiwum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.Opracowanie wystawy: zespół Ośrodka Historii UEP
Opracowanie graficzne plakatów: Izabela Jasiczak, Antonia Sznejweis (Dział Marketingu UEP)