Archiwum wydarzeń

Obchody główne 90-lecia UEP

 • 13 maja (Piątek)

  GMACH GŁÓWNY UEP: AULA
  19:00 Jubileuszowy koncert Chóru Żeńskiego ''Sonantes'' Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z okazji 45- lecia Chóru i 90- lecia Uczelni.

  Uroczysty koncert zatytułowany “Bo jak nie My, to kto?” będący celebracją podwójnego Jubileuszu - 90-lecia założenia Uczelni oraz 45-lecia powstania chóru Sonantes. Uroczystość będzie okazją do uhonorowania zarówno osób zasłużonych dla Uniwersytetu Ekonomicznego, jak i wieloletnich członkiń Chóru.

  W części artystycznej będzie można usłyszeć specjalnie na tę okazję przygotowane największe polskie przeboje w aranżacjach kompozytora Jacka Skowrońskiego. Nie są to przypadkowe utwory - wiążą się bezpośrednio z datami, które były istotnymi punktami w historii Alma Mater oraz drugiego Jubilata, czyli Sonantesu. Muzyczny wehikuł czasu przeniesie więc słuchaczy zarówno do wspominanego z coraz większym sentymentem dwudziestolecia międzywojennego (Sonantes przypomni m.in. takie szlagiery jak "Na pierwszy znak" oraz "Seksapil"), wczesnych lat pięćdziesiątych ("Cicha woda"), czy też obfitujących w nieśmiertelne przeboje lat siedemdziesiątych ( było ich tak wiele, że aby nie wybierać pomiędzy "Małgośką", "Tyle słońca w całym mieście" i innymi hitami, kompozytor stworzył z nich porywającą i dynamiczną wiązankę). Znajdzie się również coś dla młodszego Pokolenia (Kombi, Mrozu&Thomson). Zapewne będzie to niezmiernie wzruszająca podróż w czasie. 

  Serdecznie zapraszamy!


  Zobacz gazetkę wydaną z okazji jubileuszu 45-lecia Chóru "Sonantes"

 • 15 maja (Niedziela)

  KATEDRA POZNAŃSKA


  10:00 UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI JUBILEUSZ 90-LECIA UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO W POZNANIU POD PRZEWODNICTWEM ARCYBISKUPA STANISŁAWA GĄDECKIEGO, METROPOLITY POZNAŃSKIEGO


  Homilia Abp. Stanisława Gądeckiego


 • 16 maja (Poniedziałek)

  CENTRUM EDUKACYJNE USŁUG ELEKTRONICZNYCH UEP: HOL

  PŁYTA STAREGO RYNKU:
  Między Muzeum Niepodległości (Odwach) a galerią Arsenał


  11:00 OTWARCIE WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ "WIDOK NA MIASTO. 90-LECIE UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO W POZNANIU"


  Dowiedz się więcej
 • 17 maja (Wtorek)

  COLLEGIUM ALTUM:  BIBLIOTEKA UEP


  12:00
  NADANIE CZYTELNI CZASOPISM W BIBLIOTECE UEP IMIENIA HANNY MACIEJEWSKIEJ, DYREKTOR BIBLIOTEKI AKADEMII HANDLOWEJ I  WYŻSZEJ SZKOŁY EKONOMICZNEJ W POZNANIU W LATACH 1939-1973


  Dowiedz się więcej
 • 17 maja (Wtorek)

  PARK IM. ROMANA MACIEJEWSKIEGO


  10:00 - 14:00  JUBILEUSZOWE ŚWIĘTO SPORTU AZS UEP


  SPORTOWE ATRAKCJE DLA CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI AKADEMICKIEJ PRZYGOTUJE KLUB UCZELNIANY AZS UEP. UCZESTNICY WEZMĄ UDZIAŁ M.IN. W TERNINGU SAMOOBRONY (KRAV MAGA) ORAZ AEROBIKU NA TRAMPOLINACH. PODCZAS WYDARZENIA TRADYCYJNIE ROZEGRANY ZOSTANIE MECZ KOSZYKÓWKI WŁADZE UCZELNI KONTRA STUDENCI.

  Szczegółowe informacje: www.facebook.com/AZS.UEP

  Zobacz plakat

 • 17-18 maja (Wtorek-Środa)

  GMACH GŁÓWNY UEP: SALA 111A


  KONFERENCJA NAUKI I BIZNESU


  Sprawdź program konferencji

  Strona projektu GCF
 • 18 maja (Środa)

  CEUE: 4.1

  10:00 – 12:00
  Dyskusja panelowa z udziałem audytorium

  "Polska Gospodarka: osiągnięcia, porażki i szanse rozwojowe"

  Dowiedz się więcej


  MDK 1 PRZY DRODZE DĘBIŃSKIEJ
  9:00 – 1:00
  FESTIWAL KULTURALNO-SPORTOWY „INTEGRALIA” ORGANIZOWANY PRZEZ PARLAMENT STUDENCKI UEP I RADĘ UCZELNIANĄ SAMORZĄDU STUDENCKIEGO AWF. W PROGRAMIE M.IN. TURNIEJE SPORTOWE, ZABAWA ESCAPE ROOM ORAZ SPEED DATING. O MUZYCZNĄ ATMOSFERĘ PODCZAS FESTIWALU ZADBAJĄ ZNANI ARTYŚCI POLSKIEJ SCENY HIP-HOPOWEJ (ZEUS, SOBOTA).
 • 19 maja (Czwartek)

  GMACH GŁÓWNY UEP: AULA

  12:00 UROCZYSTE POSIEDZENIE SENATU UEP POŁĄCZONE Z NADANIEM TYTUŁU DOKTORA HONORIS CAUSA

  Dowiedz się więcej


  MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE, PAWILON 3, WEJŚCIE WSCHODNIE OD UL. GŁOGOWSKIEJ (PRZY IGLICY)

  20:30 SPEKTAKL JUBILEUSZOWY POLSKIEGO TEATRU TAŃCA „CZTERDZIEŚCI” - REŻYSERIA, CHOREOGRAFIA, SCENOGRAFIA I TEKSTY: JO STRØMGREN 

  Dowiedz się więcej


 • 20 maja (Piątek)

  BUDYNEK B UEP: SALA 114

  14:00 OTWARCIE SALI HISTORII UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO W POZNANIU


  WYSTAWA PRZEDSTAWI DZIEJE UCZELNI OD MOMENTU JEJ POWSTANIA DO CHWILI OBECNEJ. EKSPONOWANE NA WYSTAWIE DOKUMENTY I PUBLIKACJE PRZYBLIŻĄ NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W HISTORII, DZIAŁALNOŚĆ DYDAKTYCZNĄ ORAZ SYLWETKI OSÓB MAJĄCYCH WPŁYW NA JEJ ROZWÓJ.
 • 21 maja (Sobota)

  Park Karola Marcinkowskiego

  11:00 – 16:00 Wolny Targ na UEP. Dzień Absolwenta

  Wolny Targ, czyli wykładamy to co najlepsze

  W majowy weekend ożywimy zielone przestrzenie Uczelni, świętując z całymi rodzinami 90. urodziny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od godz. 11:00 do 16:00 wszyscy absolwenci UEP wraz z rodzinami i przyjaciółmi będą mogli odpocząć w piknikowej atmosferze, którą zapewni Wolny Targ.  Kulinarne poszukiwanie smakołyków wsparte zostanie również przez firmy naszych absolwentów.

   

  W programie pikniku:

  • gra integracyjna escape with Enea: Absolwencie ucieknij z wykładu (zapisz się)
  • wycieczka po miejscach związanych z Uniwersytetem (zapisz się)
  • Koncert chóru Economic Singers (sprawdź szczegóły)
  • liczne konkursy: Jenga Game, quizy wiedzy o UEP, najliczniejszy rocznik,
  • zwiedzanie jubileuszowych wystaw - związanych z historią Uczelni oraz Biblioteki UEP. 


  Do dyspozycji Absolwentów i ich pociech będzie również strefa Kids Zone organizowana we współpracy z AZS UEP i ENEA, którzy zapewnią dzieciom gry i zabawy.

  Partnerem wydarzenia jest ENEA S.A.


  Dowiedz się więcej

 • 21 maja (Sobota)

  Spacer z przewodnikiem śladami historii UEP

  10:00 i 17:00 Spacer śladami historii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu 


  W czasie wycieczki opowiemy o historii powstania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, przypomnimy ważne dla jego dziejów postacie i wydarzenia. Zaprezentujemy biografie znanych profesorów i nie zapomnimy oczywiście o absolwentach, którzy twórczo wpływali i wpływają na nasze miasto. Przewidujemy także zwiedzanie budynków UEP, w tym miejsc, które nie są na co dzień udostępniane wszystkim mieszkańcom Poznania.


  Ze względów bezpieczeństwa (w związku ze zwiedzaniem budynków Uniwersytetu), liczba uczestników wycieczki jest ograniczona.


  W wycieczce będą mogły wziąć udział osoby, które odbiorą bezpłatny bilet wstępu (będą one wydawane w portierni budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego, al. Niepodległości 10) lub zapiszą się poprzez formularz zgłoszeniowy (http://popoznaniu.pl/index.php?id=108). Liczba wejściówek i miejsc w ramach zapisów przez formularz jest identyczna. Zapisy elektroniczne, jak i odbiór wejściówek w portierni, będą możliwe od 17 maja od godz. 8:00. Osoby zapisane elektronicznie otrzymają wiadomość o miejscu rozpoczęcia spaceru. Ta informacja zostanie także umieszczona na wejściówkach.


  Organizatorem wycieczki jest Grupa Przewodników PoPoznaniu.pl