Wybór Specjalności

Specjalność Bankowość i Pośrednictwo Finansowe

Bankowość i Pośrednictwo FinansoweBankowość i pośrednictwo finansowe to studia, dzięki którym poznasz złożone aspekty funkcjonowania banków oraz rozmaitych instytucji pośrednictwa finansowego z nimi konkurujących.

Otrzymasz szeroką wiedzę teoretyczną z zakresu ekonomii i finansów.

Będziesz mógł ją wesprzeć zdobytymi w trakcie zajęć umiejętnościami praktycznymi.

Poznasz szczegółowo ofertę usług świadczonych przez banki.

Będziesz potrafił rozróżniać korzyści przynoszone klientom przez rozmaite czynności, produkty i usługi bankowe, uzyskasz wiedzę na temat pozyskiwania środków pieniężnych, ich łączenia oraz inwestowania, i to zarówno przez przedsiębiorców, jak i gospodarstwa domowe.

 

Dzięki interesująco prowadzonym zajęciom, będziesz się zajmował nie tylko zagadnieniami mikroekonomicznymi, skupionymi na poznaniu różnorodnych tajników zarządzania instytucjami kredytowymi, ale poznasz także najnowocześniejsze metody nawiązywania współpracy łączącej banki z przedsiębiorcami i instytucjami tworzącymi ich otoczenie biznesowe.

 Nie pominiesz także zagadnień natury ogólniejszej: poznasz systemy bankowe w Europie i na Świecie, będziesz mógł zgłębiać międzynarodowe stosunki finansowe, systemy pieniężne i walutowe oraz tajniki rynków finansowych.

Pliki do pobrania