1. Udział mgra Marcina Flotyńskiego w biegu na szczyt wieżowca Collegium Altum

Mgr Marcin Flotyński reprezentował Katedrę w biegu na szczyt wieżowca Collegium Altum i został mistrzem Polski w kategorii obejmującej doktorantów i pracowników polskich uczelni, tym samym zdobył I miejsce w Mistrzostwach Polski Nauczycieli Akademickich w biegach po schodach. Dystans biegu (od parteru po szczyt Altum) pokonał w czasie 2 minuty 01 sekund.

Bieg zorganizowany został z okazji 90-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego. W I edycji Biegu po schodach Collegium Altum wzięło udział 244 zawodników. Biegacze wbiegali od parteru aż na 18. piętro wieżowca (do
pokonania były 392 stopnie).

Serdecznie gratulujemy!!!

2. Uzyskanie tytułu The Chartered Financial Analyst (CFA) przez mgr. Piotra Zygmanowskiego

We wrześniu 2015 roku Piotr Zygmanowski, doktorant w naszej Katedrze, uzyskał tytuł The Chartered Financial Analyst (CFA) przyznawany przez CFA Institute z siedzibą w Charlottesville, USA.
Certyfikat CFA uznawany jest za najbardziej rozpoznawalną licencję z zakresu doradztwa inwestycyjnego na świecie. Otrzymanie tytułu poprzedzone jest trzyetapowym egzaminem, ponadto każdy kandydat musi posiadać czteroletnie doświadczenie zawodowe w zakresie podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz minimum stopień licencjata.
Certyfikat CFA potwierdza dogłębną wiedzę m.in. z zakresu zarządzania portfelem inwestycyjnym, finansów przedsiębiorstw, wycen przedsiębiorstw, standardów etyki zawodowe oraz analizy finansowej.