1. Udział mgra Marcina Flotyńskiego w biegu na szczyt wieżowca Collegium Altum


Mgr Marcin Flotyński reprezentował Katedrę w biegu na szczyt wieżowca Collegium Altum i został mistrzem Polski w kategorii obejmującej doktorantów i pracowników polskich uczelni, tym samym zdobył I miejsce w Mistrzostwach Polski Nauczycieli Akademickich w biegach po schodach. Dystans biegu (od parteru po szczyt Altum) pokonał w czasie 2 minuty 01 sekund.

Bieg zorganizowany został z okazji 90-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego. W I edycji Biegu po schodach Collegium Altum wzięło udział 244 zawodników. Biegacze wbiegali od parteru aż na 18. piętro wieżowca (do
pokonania były 392 stopnie).

Link do strony wydarzenia: https://ue.poznan.pl/pl/aktualnosci,c16/aktualnosci,c15/biegiem-na-szczyt-collegium-altum,a42612.html

Serdecznie gratulujemy!!!2. Uzyskanie tytułu The Chartered Financial Analyst (CFA) przez mgr. Piotra Zygmanowskiego


We wrześniu 2015 roku Piotr Zygmanowski, doktorant w naszej Katedrze, uzyskał tytuł The Chartered Financial Analyst (CFA) przyznawany przez CFA Institute z siedzibą w Charlottesville, USA.
Certyfikat CFA uznawany jest za najbardziej rozpoznawalną licencję z zakresu doradztwa inwestycyjnego na świecie. Otrzymanie tytułu poprzedzone jest trzyetapowym egzaminem, ponadto każdy kandydat musi posiadać czteroletnie doświadczenie zawodowe w zakresie podejmowania decyzji inwestycyjnych oraz minimum stopień licencjata.
Certyfikat CFA potwierdza dogłębną wiedzę m.in. z zakresu zarządzania portfelem inwestycyjnym, finansów przedsiębiorstw, wycen przedsiębiorstw, standardów etyki zawodowe oraz analizy finansowej.
Więcej informacji na temat certyfikatu CFA można uzyskać na stronie http://www.cfainstitute.org
Serdecznie gratulujemy doktorantowi!!!