W Katedrze Informatyki Ekonomicznej w dniach 14.11, 21.11 i 28.11.2014 r. odbywały się warsztaty organizowane przez firmę Rule Financial, które prowadziła pani dr Joanna Aleksandrowicz.


W warsztatach wzięło udział wybranych 20 uczestników – studentów, doktorantów.


Celem warsztatów było pokazanie uczestnikom jak działa samoorganizujący się zespół w zwinnym podejściu do wytwarzania oprogramowania (SCRUM). Uczestnicy mogli zdobyć umiejętność tworzenia dokumentacji (epics, user stories, acceptance criteria), zarządzania nią oraz planowania pracy z wykorzystaniem zasad pokera planistycznego. Przygotowane user stories były podstawą do stworzenia scenariuszy testowych w języku Gherkin i zrozumienia podejścia Behaviour Driven Development.


O organizatorach warsztatu

Rule Financial (GFT Group) to międzynarodowa firma IT, która tworzy oprogramowanie dla 9 z 10 największych banków inwestycyjnych na świecie. GFT Group to globalny partner technologiczny dla cyfrowych wyzwań przyszłości – od identyfikowania innowacyjności, poprzez development, po wdrażanie zrównoważonych modeli biznesowych. Oferujemy możliwość pracy w międzynarodowych projektach IT dla programistów i testerów, inżynierów wsparcia aplikacji, menedżerów projektów oraz analityków biznesowych.


Dr Joanna Aleksandrowicz posiada 10 lat doświadczenia w zakresie gromadzenia i analizy wymagań, projektowania i rozwoju aplikacji, konsultingu i wspomagania sprzedaży oraz zarządzania procesami i projektami. Podstawowym obszarem zainteresowań Joanny Aleksandrowicz jest obszar doradztwa biznesowego obejmujący systemy ERP, BI, systemy finansowe i controllingowe oraz e-commerce.  Pani Aleksandrowicz posiada pełne zrozumienie procesu wytwarzania oprogramowania od projektu po realizację. Jest certyfikowanym SCRUM Masterem oraz zdobyła certyfikaty z zakresu PRINCE 2, ITIL oraz REQB.