W dniach od 23 do 27 kwietnia 2014 r., z inicjatywy dr hab. Krzysztofa Malagi, prof. nadzw. UEP, gościem Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej będzie prof. Vincent Merlin z Université de Caen Basse Normandie.

    W ramach Programu „Akademicki Poznań” prof. Vincent Merlin wygłosi  otwarty wykład  nt: ”What is the best way to vote in the European Union? Lessons from Social Choice Theory and Game Theory”, który odbędzie się 24.04.2014 r. o godz. 12.00 w Auli UEP.  

    W dn. 25.04.2014 r. wystąpi z referatem na ogólnopolskiej Konferencji im. Profesora Zbigniewa Czerwińskiego, twórcy poznańskiej Szkoły Ekonometrii i Ekonomii Matematycznej.

    W dn. 26.04.2014 r. wygłosi wykład nt. „The probability of the referendum paradox in mixed electoral systems” dla doktorantów Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, który odbędzie się o godz. 10.00, s. 0031A.

  Prof. Vincent Merlin odbędzie także konsultacje naukowe z pracownikami i doktorantami Katedry Ekonomii Matematycznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Profesor Vincent Merlin jest dyrektorem ds. badań naukowych w Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS) France Ouest. Pełni funkcję zastępcy dyrektora Centre de Recherche en Économie et Management (CREM), które tworzą badacze z Université de Caen Basse-Normandie oraz Université de Rennes 1 w Rennes.

    Przedmiotem zainteresowań naukowych prof. Vincenta Merlina jest teoria gier i teoria społecznych wyborów.

Więcej informacji: http://www.unicaen.fr/crem/merlin.php.