W dniu 27 kwietnia 2015 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom szesnastej edycji Konkursu o Złotą Mysz. Konkurs był adresowany do studentów I roku Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, uczęszczających w semestrze zimowym roku akademickiego 2014/2015 na zajęcia z przedmiotu Technologie informacyjne, prowadzonego przez pracowników Katedry Technologii Informacyjnych. Konkurs polegał na przygotowaniu w zespołach jedno- lub dwuosobowych profesjonalnych projektów biznesowych z wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjnych i mobilnych. Projekty obejmowały cztery etapy: inwestorski, biznesowy, techniczny i poprojektowy. Projekty były przygotowane w postaci opisu w formacie MS Word, prezentacji w formacie MS PowerPoint i częściowej implementacji strony internetowej z wykorzystaniem systemu zarządzania treścią Drupal w technologii PHP i HTML. Proponowane rozwiązania były oceniane według następujących kryteriów:

-       oryginalność, nowatorstwo i świeżość pomysłu,

-       biznesowy charakter przedsięwzięcia,

-       wpływ technologii informacyjnych na transformację organizacji i zarządzania.

W konkursie wzięło udział blisko 170 studentów. Prace zostały ocenione przez Komisję Konkursową, w skład której weszli pracownicy Katedry Technologii Informacyjnych i przedstawiciel Banku Zachodniego WBK S.A jako sponsora konkursu. Przewodniczącym Komisji Konkursowej był prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary, kierownik Katedry Technologii Informacyjnych. Nagrodami ufundowanymi przez Bank Zachodni WBK S.A. należący do Grupy Santander, były atrakcyjne urządzenia elektroniczne o łącznej wartości 10 tys. złotych:

 

I nagroda – kamera GoPro HERO 4 Silver Adventure;

II nagroda – czytnik Onyx Boox T68Lynx + micro SD 16G;

III nagroda – wielofunkcyjny zegarek sportowy TomTom Multi-Sport HRM;

 

oraz wyróżnienia – zegarki sportowe MyKronoz ZeWatch 2


Wręczenie nagród odbyło się 27 kwietnia 2015 roku w Audytorium C w nowym budynku Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Władze uczelni reprezentował JM Rektor, prof. dr hab. Marian Gorynia, oraz Dziekan Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, prof. dr hab. Emil Panek, prof. zw. UEP. Sponsora reprezentował pan Tomasz Niewiedział, dyrektor Obszaru Bankowości Mobilnej i Internetowej Banku Zachodniego WBK SA. W imieniu władz uczelni głos zabrali JM Rektor oraz Dziekan Wydziału IGE, następnie pan Tomasz Niewiedział przedstawił studentom najbliższe trendy w bankowości mobilnej i internetowej, deklarując jednocześnie zainteresowanie zatrudnianiem najlepszych wszechstronnie wykształconych absolwentów z dziedziny elektronicznego biznesu. Uroczystość prowadził prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary, przewodniczący Komisji Konkursowej, wraz z dr. inż. Wojciechem Wizą, mgr. Danielem Wiluszem i mgr inż. Jakubem Flotyńskim, którzy prowadzili zajęcia z przedmiotu Technologie informacyjne.

 

Zwycięzcami edycji 2015 Konkursu o Złotą Mysz zostali:

I miejsce  -  Piotr Szymański i Marcin Wołoszyn – projekt AutoReklama: Drive and Save

II miejsce – Kamil Borowski i Paulina Rhone – projekt Let it print!

III miejsce – Aleksandra Tusz i Anna Zięciak – projekt e-Legitymacja

 

Wyróżnienia otrzymali:

Radosław Czajka i Maciej Dłużak – projekt Druk 3D Zabawek

Adam Michałek – projekt SmartCar

Ewa Murgrabia – projekt YourEye


Uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!