Po prawej stronie znajdą Państwo szczegółową prezentację specjalności "Inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstwa".


Specjalność „Inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstwa” jest jedynym tego typu programem kształcenia w polskich wyższych uczelniach ekonomicznych. Specjalność została utworzona w 1995 r. przez prof. Waldemara Frąckowiaka i prof. Mirosława Hamrola.


Od ponad 20 lat specjalność przyciąga grono najlepszych studentów, których celem jest wszechstronny rozwój i poznanie sposobów funkcjonowania rynku finansowego oraz przedsiębiorstw. Nasi absolwenci tworzą grono wyspecjalizowanych profesjonalistów znajdujących zatrudnienie zarówno w sektorze finansowym (banki inwestycyjne, domy maklerskie, fundusze inwestycyjne, firmy doradcze, firmy audytorskie, itp.), jak i w przedsiębiorstwach niefinansowych jako członkowie zarządów, dyrektorzy finansowi, kontrolerzy, audytorzy, analitycy, itp. Wielu absolwentów naszej specjalności z sukcesami prowadzi własne przedsiębiorstwa czy też zajmuje się inwestowaniem i rozwijaniem start-up'ów.


„Inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstwa” gwarantują zdobycie wszechstronnej wiedzy z obszarów rynku kapitałowego, finansów przedsiębiorstw, rachunkowości i podatków. Zajęcia specjalnościowe prowadzone są przez praktyków ze świata biznesu.