Informacje prasowe

Światowe sławy polityki społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Nigdy jeszcze w naszym kraju nie udało się zgromadzić w jednym miejscu i w jednym momencie tak doskonałego towarzystwa naukowców zajmujących się polityką społeczną. Podczas organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu konferencji naukowcy będą mieli okazję do wymiany myśli na temat roli rządu we współczesnym świecie, problemów migracji, bezrobocia, edukacji. Badacze z całego świata pochylą się również nad problemami kobiet, ubóstwa, nierównościami w społeczeństwie oraz inwestycjami społecznymi

W dniach 5-7 września 2013 Katedra Pracy i Polityki Społecznej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu organizuje międzynarodową konferencję naukową pt. „Social Policy and Economic Development”. Konferencja stanowi coroczne spotkanie członków największej w Europie sieci naukowej gromadzącej naukowców zajmujących się polityką społeczną: The European Network for Social Policy Analysis  (ESPAnet). W tym niezwykle prestiżowym wydarzeniu weźmie udział 200 naukowców z całego świata.

 

Organizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu konferencja to doskonała okazja dla naszych krajowych badaczy do spotkania osób, których nazwiska pojawiają się w książkach przez nas czytanych, i których idee wykorzystujemy w naszej codziennej pracy. - stwierdza doktor Piotr Michoń, z Katedry Pracy i Polityki Społecznej UEP, główny organizator konferencji - To również idealny sposób na wypromowanie Poznania, jako miejsca które warto odwiedzić i Uniwersytetu Ekonomicznego jako uczelni, z którą się dobrze współpracuje. Niezwykle cieszy mnie, że zarząd ESPAnet przyjął nasze zaproszenie. To spełnienie naszych marzeń. Ostrzę sobie zęby na to wydarzenie i wierzę, że goście wyjadą od nas bardzo zadowoleni.

Wśród uczestników konferencji nie zabraknie światowych gwiazd nauki. Do Poznania przyjadą m.in.: Diane Sainsbury ze Stockholm Univeristy, Peter Taylor-Gooby profesor polityki społecznej na University of Kent, Bernhard Ebbinghaus z Universität Mannheim, Giuliano Bonoli ze Swiss Graduate School of Public Administration czy Olli Kangas szef Head of Research Department w Social Security Institution of Finland, KELA. A to tylko nieliczni z grona wybitnych badaczy, którzy wygłoszą swoje referaty.

Zaproszenie do wypełnienia roli prelegentów przyjęli: Nicholas Barr z London School of Economics oraz Adrew Clark z Paris School of Economics. Ten pierwszy jest autorem jednego z najbardziej znanych podręczników do welfare economics i doradcą rządów na całym świecie. Ten drugi zajmuje się badaniem szczęścia i brał udział w pracach tzw. Komisji Sarkozy’ego, w której znalazło się czterech laureatów Nagrody Nobla, a którzy opracowywali wytyczne dla tworzenia mierników rozwoju krajów.

Więcej informacji i program konferencji na stronie:
http://espanet2013.ue.poznan.pl/

Pliki do pobrania