Kampus

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu składa się z kilku budynków, w niewielkiej odległości od siebie, w pobliżu uczęszczanych szlaków komunikacyjnych oraz przystanków autobusowych i tramwajowych. Poniżej znajdziesz adres oraz podstawowe informacje o każdym z budynków naszej Uczelni.

 

Tutaj znajdziecie zdjęcia wszystkich budynków, a także ich lokalizację (możecie wyświetlić sobie mapkę)

https://ue.poznan.pl/pl/uniwersytet,c13/infrastruktura,c33/

 

GMACH GŁÓWNY (Budynek A)

Adres: Al. Niepodległości 10

Gmach Główny, zwany potocznie Budynkiem A, pochodzi aż z lat 30. XX wieku. Położony jest w jednym z najpiękniejszych zakątków Poznania, w pobliżu Zamku Cesarskiego oraz poznańskiej Opery, w bliskim sąsiedztwie urokliwego parku oraz jednej z najruchliwszych ulic Poznania, prowadzącej wprost na Stary Rynek, ul. Święty Marcin.

To właśnie w budynku A znajdują się największe, reprezentacyjne sale naszej Alma Mater. Tutaj odbywa się inauguracja roku akademickiego oraz obchody najważniejszych uczelnianych świąt i wydarzeń.

Swą siedzibę w Gmachu Głównym mają też: rektorat oraz dziekanaty poszczególnych wydziałów.

Dziekanaty Wydziału Ekonomii- I piętro

Dziekanaty Wydziału Zarządzania- I oraz II piętro

Dziekanat Wydziału Gospodarki Międzynarodowej- I piętro

Dziekanat Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej- I piętro

Dziekanat Wydziału Towaroznawstwa- I piętro

Znajduje się tutaj także większość działów naszej Uczelni (jak Dział Finansowy czy Dział Promocji), Biuro Rekrutacji i Karier. Na tyłach budynku znajduje się dziedziniec oraz mały parking.

Warto wspomnieć również o działającym w podziemiach Budynku A bufecie „Galimatias” – za naprawdę studencką cenę można tam pysznie zjeść, jak również usiąść ze znajomymi by przygotować się do egzaminu lub po prostu swobodnie porozmawiać. Bufet znajdziecie na poziomie -1.

 

BANK (Budynek B)

Adres: Al. Niepodległości 12

Znajdujący się w sąsiedztwie Gmachu Głównego, na rogu ulic: Al. Niepodległości oraz Święty Marcin, budynek B funkcjonuje w świadomości studentów UEP jako „Bank”. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – budynek gościł placówkę jednego z poznańskich banków.

W stale odnawianym budynku znajdują się sale wykładowe, ćwiczeniowe oraz laboratoria komputerowe.

Swoją siedzibę mają tutaj m.in. Dział Spraw Studenckich, Kanclerz Uczelni oraz Dział Radców Prawnych. Od strony dziedzińca znajdują się wejścia do Kancelarii oraz biur wielu działających na Uczelni organizacji studenckich. Pod bankiem ma swe biuro Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (wejście od dziedzińca). To właśnie tutaj zbieramy się, przedstawiamy swoje pomysły, zatwierdzamy decyzje, działamy, by urozmaicać życie studenckie naszych koleżanek i kolegów.

 

BUDYNEK C

Adres: ul. Towarowa 53

Budynek C znajduje się na przeciwko Gmachu Głównego i nie doczekał się jeszcze własnej nazwy. Niedawno odnowiony, dumnie wznosi się nad pobliskim skwerem oraz przystankiem tramwajowym.

W Budynku C mieszczą się sale ćwiczeniowe, jak również siedziby kilku uczelnianych katedr.

 

SPNJO (Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych)

Adres: ul. Taczaka 9

Oddalone zaledwie o 3 minuty pieszo od Gmachu Głównego znajduje się Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych. To właśnie w tym czteropiętrowym budynku przez kilka semestrów będziesz kształcił swe umiejętności językowe. Pomogą Ci w tym uczelniani lektorzy.

Budynek znajduje się w odnowionej kamienicy, wyposażony jest w windę oraz bardzo przytulny dziedziniec z tyłu budynku. Znajduje się w zaledwie o pięć minut drogi od najsłynniejszej poznańskiej galerii handlowej: Starego Browaru.

 

COLLEGIUM ALTUM

Adres: ul. Powstańców Wielkopolskich 16

Słynny Czerwony Wieżowiec to jeden z najwyższych obiektów w naszym mieście i z pewnością najbardziej, obok Ratusza i Katedry, charakterystyczny punkt Poznania. Oddalony jest o 5 minut pieszej wędrówki z Gmachu Głównego. Kilkunastopiętrowy kolos prawie w całości zajmowany jest przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Znajduje się tu zdecydowana większość uczelnianych katedr, a także Biblioteka UEP, czytelnia książek oraz czytelnia czasopism. Z pewnością wielokrotnie podczas swych studiów udawać się będziesz do znajdujących się tam sal ćwiczeniowych lub sekretariatów. Na szczęście w Collegium Altum znajdują się cztery windy. Dla tych bardziej aktywnych są oczywiście schody, którymi dumnie możecie wejść na 18 piętro.

Dodatkowo, znajduje się tutaj urokliwy bufet, zwany Pomarańczarnią (z powodu pomarańczowych plastikowych krzeseł). Z okien bufetu widać plac przed budynkiem.

Wjeżdżając na wyższe piętra, zza okien rozpościera się panorama poznańskiej Wildy oraz galerii handlowej: Stary Browar, także Poznań City Center. Piękne widoki gwarantowane. Z Collegium Altum widać również stadion Lecha Poznań.

A jeśli będziecie w sekretariatach lub salach katedr, podziwiajcie panoramę pozostałych części naszego miasta.

CENTRUM EDUKACYJNE USŁUG ELEKTRONICZNYCH

Adres: ul. Towarowa 55

W skrócie CEUE- tak będziecie mieli napisane na planie zajęć. Jest to najnowszy budynek naszego Uniwersytetu. Jego budowa rozpoczęła się w 2012 roku, oficjalne otwarcie miało miejsce podczas VII Dni UEPu, w lutym 2015 roku. W budynku mieszczą się sale wykładowe, audytoria, a także laboratoria komputerowe. Budynek ten znajduje się naprzeciwko Budynku Głównego (A) oraz obok budynku C.

Film ukazujący przebieg powstawania Centrum Edukacyjnego: 

https://www.youtube.com/watch?v=yKBRczqvfvE

 

STUDIUM WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Adres: Ul. Dożynkowa 9

Jak mówią: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. UEP gwarantuje swoim studentom, prócz rozwoju intelektualnego, również troskę o dobra kondycję fizyczną. W pobliżu uczelnianych akademików, przy doskonale znanej studentom UEP, ulicy Dożynkowej, znajduje się hala sportowa oraz siłownia. To tutaj studenci I roku odbywają zajęcia z wf-u, a starsi dbają o formę za niewielką, studencką, opłatą!

Dojazd? Z centrum miasta tramwajami: 3, 4, 10 oraz Pestką. Z naszych budynków, które znajdują się w bliskiej odległości od siebie, wszystkie tramwaje, którymi możecie dojechać do Studium Wychowania Fizycznego złapiecie na przystanku „Fredry”.