Akademicki Związek Sportowy to największa w Polsce organizacja studencka. AZS przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu to klub uczelniany zrzeszający pasjonatów sportu i pomagający im rozwijać swoje zainteresowania.Również na naszej Uczelni jesteśmy najpopularniejszym pośród żaków stowarzyszeniem. Klub Uczelniany AZS UE Poznań zrzesza ponad 400 członków! Nasi członkowie osiągają swoje sukcesy na polu sportowym, jak i organizacyjnym. Uzyskujemy wysokie noty na zawodach wielkopolskich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Organizujemy imprezy sportowe nie tylko dla profesjonalnych zawodników. Jesteśmy dobrze znani wszystkim studentom UEP, jak i rozpoznawalni w całym Poznaniu. Wraz ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UEP jesteśmy odpowiedzialni za rozwój i propagowanie kultury fizycznej oraz zdrowego i aktywnego stylu życia wśród wszystkich studentów i pracowników Uniwersytetu.

Działania Zarządu w poprzednich latach przyczyniły się do znacznego wzrostu ilości członków AZS, ilości sekcji i popularyzacji naszego klubu wśród studentów i pracowników. Poprawiła się pozycja rankingowa uczelni na zawodach wielkopolskich i ogólnopolskich. Wprowadzono nowe imprezy cykliczne na uczelni jak np.:

  1. liga piłki siatkowej
  2. nocne turnieje siatkówki
  3. liga futsalu
  4. Gala Sportowca
  5. Dzień Sportu
  6. Dzień Tańca
Uniwersytet Ekonomiczny był metą jednego z etapów dla ogólnopolskiej akcji AZS „Sztafeta przez Polskę” w 2009 roku, w której czynnie brały udział Władze Miasta Poznań i Władze Uczelni.

15-osobowy Zarząd wybierany co 2 lata od samego początku solidnie pracuje, by podtrzymać wzrostowy trend rozwoju klubu. Poza kontynuacją cyklu imprez z lat poprzednich chcemy wprowadzać nowe imprezy sportowe dla studentów i pracowników UEP. Jednym z celów jest poszerzenie grona sportowców, którzy będą reprezentować nas na zawodach międzyuczelnianych i nieustanne dążenie, aby sport stał się czynnikiem integrującym i wypełniał czas wolny coraz większej ilości osób.