Dzień UEP

18 maja, 2023

PROGRAM:

18 maja 2023 r.

9:30 Wernisaż pokonkursowej wystawy plakatów studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pod patronatem Rektora UEP i Rektora UAP pt. „Gospodarka w ambalażach ekonomii”

(Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych UEP, hol, ul. Towarowa 55)

12:30 Debata Akademicka pt. „Sztuczna inteligencja w gospodarce”

(Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych UEP, sala 4.1, ul. Towarowa 55)

Jak wpłynie na rynek pracy, na edukację, postawy społeczne, relacje. Temat jest niezwykle aktualny i ważny społecznie: „Wzywamy wszystkie laboratoria AI do przerwania prac nad systemami potężniejszymi niż GPT-4 – brzmi nagłówek dokumentu, intencyjnego listu otwartego organizacji Future of Life Institute, podpisany przez inżynierów, wykładowców, prawników i przedsiębiorców – na czele z Elonem Muskiem”.

W debacie udział wezmą:

prof. dr hab. inż. Witold Abramowicz, Katedra Informatyki Ekonomicznej UEP

dr hab. Maciej Ławrynowicz, Katedra Pracy i Polityki Społecznej UEP

Paulina Bzymek Iwanowicz, Partner z działu Podatkowego Ernst & Young Audyt Polska

Karim Sylla, Dyrektor Analityki i Data Science Żabka Polska

Gość specjalny:

Jacek Dukaj – pisarz, absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uważany za najwybitniejszego żyjącego autora polskiej prozy fantastycznej.

Moderator debaty:

prof. dr hab. inż. Krzysztof Walczak, Katedra Technologii Informacyjnych

14:00 Piknik uniwersytecki

(Wschodni Brzeg Warty)

Proponujemy organizację pilniku w wyjątkowym miejscu w sercu Poznania – Brzegu Wschodnim – usytuowanym w Parku nad Wartą. Wygrodzona przestrzeń z podzielonym na strefy ogrodem oraz 100-letnią zabytkowa willą Klubu Wioślarskiego – stanowi o klimatycznym charakterze miejsca i jest idealną lokalizacją na organizację nieformalnego spotkania integracyjnego  dla pracowników UEP.

Wydarzenie towarzyszące:

Juwenalia Poznań 2023 – festiwal kulturalno-sportowy organizowany przez Parlament Studencki UEP i Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego AWF. To coroczne święto studenckie odbywające się na wiosnę w całej Polsce, ale te najlepsze Juwenalia oczywiście odbywają się w Poznaniu! W rozkładzie znajdują się koncerty najciekawszych artystów polskiej sceny muzycznej, kolorowy pochód przez miasto, liczne animacje. To integralna część Dnia UEP.

Zobacz wszystkie wydarzenia