27 listopada 2022 r.  już po raz szósty wbiegniemy na 17. piętro Collegium Altum, najwyższego budynku w Poznaniu (wysokość całkowita 103,35 m). Do pokonania są 372 stopnie! To najwyżej usytuowana meta w Poznaniu. 
 
Link do zapisów:  
  
Link do listy startowej: 
 

Start pierwszego zawodnika planowany jest na godz. 10:00.


Rekord zawodów  wśród mężczyzn ustanowił w 2018 r.  Mateusz Marunowski z Jaworzna (01:20) i w tym samym roku Ilona Gradus z Warszawy została nową rekordzistką w kategorii kobiet (01:56). Patronat honorowy sprawują Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, Prezydent miasta Poznania i Komendant Główny Policji. 
 
W tym roku odbędzie się oczekiwana przez biegaczy szósta edycja Biegu po schodach Collegium Altum. Ze względu na specyfikę biegu organizatorzy ustanowili limit na 250 osób. Partnerem Biegu jest  Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Honorowym starterem będzie prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Elżbieta Gołata, a gościem honorowym  Janusz Grzeszczuk, nestor wielkopolskiego biegania i wychowawca wielu biegaczy obecnie z tytułami profesorskimi.
 
Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach biegu odbędą się po raz szósty   Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunning.
 
Rozegrany zostanie Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych. Policjanci rywalizować będą w 6. Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem Komendanta Głównego Policji, gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka, a strażacy PSP i OSP w 4. Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.