W dniu 31 stycznia 2013 r. odbyła się w Gmachu Głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom czternastej edycji Konkursu o Złotą Mysz. Konkurs był adresowany do studentów I roku Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, uczęszczających w semestrze zimowym roku akademickiego 2012/2013 na zajęcia z przedmiotu Technologie informacyjne, prowadzonego przez pracowników Katedry Technologii Informacyjnych. Konkurs polegał na przygotowaniu w zespołach dwuosobowych profesjonalnych projektów biznesowych z wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjnych i mobilnych. Projekty obejmowały cztery etapy: inwestorski, biznesowy, techniczny i poprojektowy. Projekty były przygotowane w postaci opisu w formacie MS Word, prezentacji w formacie MS PowerPoint i częściowej implementacji strony internetowej z wykorzystaniem systemu zarządzania treścią Drupal w technologii PHP i HTML. Proponowane rozwiązania były oceniane według następujących kryteriów:

  • oryginalność, nowatorstwo i świeżość pomysłu,
  • biznesowy charakter przedsięwzięcia,
  • wpływ technologii informacyjnych na transformację organizacji i zarządzania.

W konkursie wzięło udział blisko 200 studentów. Prace zostały ocenione przez Komisję Konkursową, w skład której weszli pracownicy Katedry Technologii Informacyjnych i przedstawiciel Banku Zachodniego WBK S.A jako sponsora konkursu. Przewodniczącym Komisji Konkursowej był prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary, kierownik Katedry Technologii Informacyjnych. Nagrodami ufundowanymi przez Bank Zachodni WBK S.A. były atrakcyjne urządzenia elektroniczne: I nagroda – Tablet ASUS Transformer TF300T, II nagroda – Tablet ASUS Google NEXUS 7, III nagroda – aparat cyfrowy Canon Powershot SX230 oraz wyróżnienia – MP3 Creative Zen Style M300 4GB.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 31 stycznia 2013 r. w sali 408A w Gmachu Głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Władze uczelni reprezentował Prorektor ds. Edukacji i Studentów, prof. dr hab. Jacek Mizerka oraz Prodziekan Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, prof. dr hab. Dorota Appenzeller, a sponsora Bank Zachodni WBK S.A. reprezentowała pani Katarzyna Prus-Malinowska, Dyrektor ds. komunikacji interaktywnej oraz pan Michał Szymoniak, Menedżer ds. bankowości elektronicznej i integracji międzykanałowej BZ WBK S.A. Pani Katarzyna Prus-Malinowska zabrała głos w imieniu Sponsora, wygłaszając krótką przemowę do studentów, podkreślając korzyści odniesione przez studentów, nie tylko przez zwycięzców konkursu, ale przez wszystkich biorących w nim udział. Uroczystość prowadził prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary, przewodniczący Jury konkursu, wraz z dr. inż. Wojciechem Wizą, mgr. inż. Zbigniewem Paszkiewiczem i mgr. Janem Świerzowiczem, którzy prowadzili zajęcia z przedmiotuTechnologie informacyjne.


Zwycięzcami edycji 2013 Konkursu o Złotą Mysz zostali:

  • I miejsce - Grzegorz Tomkowiak – projekt Schoolwars
  • II miejsce - Dominika Zielińska, Dawid Zuba – projekt rent e-book
  • III miejsce - Piotr Szymański, Marcin Szmydt – projekt TaxiGPS

Wyróżnienia:

  • Jan Kaseja, Miłosz Jasiński - projekt play grade
  • Krzysztof Kozal, Rafał Kunicki – projekt repero.pl
  • Robert Sowiński, Mateusz Ślebioda – projekt dożyje.pl