Szkolenie dla mentorów studentów zagranicznych

Chcesz zostać mentorem studenta zagranicznego?
Zapisz się na szkolenie i weź udział w tej międzykulturowej przygodzie już jesienią!

Dział Współpracy z Zagranicą zaprasza osoby, które chciałyby zostać mentorem studenta zagranicznego na dwudniowe szkolenie przygotowujące do tej roli.

Szkolenie w języku polskim odbędzie się w na terenie UEP w dn. 8-9 lipca 2024 w godzinach 9:00 – 15:00.

Ze względu na to, że liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.

Pierwszego dnia postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości i wyjaśnić czego może od mentora oczekiwać jego podopieczny. Wyjaśnimy jak wygląda organizacja pobytu na UEP studenta z wymiany, a jak studenta stacjonarnych studiów anglojęzycznych. Dowiecie się także jak sprawnie poradzić sobie z legalizacją pobytu w Polsce, czyli czymś co czeka Waszych buddy na początku przygody w Poznaniu.

Drugiego dnia poznacie tajniki komunikacji międzykulturowej.Skuteczna współpraca międzykulturowa to nie tylko komunikacja. Uczestnicy szkolenia poznają wszystkie czynniki, które decydują o udanej współpracy w międzynarodowym zespole.
Szkolenie będzie miało angażującą uczestników formę warsztatową. Zostanie przeprowadzone metodą Lego Serious Play.

Każdy z uczestników szkolenia otrzyma certyfikat potwierdzający nabycie kompetencji międzykulturowych.

Dodatkowo, w ramach projektu przewidziano aktywności integracyjne dla mentorów oraz studentów zagranicznych, które jednocześnie będą dla cudzoziemców okazją na zapoznanie się z polską kulturą. Planowana jest wizyta w jednym z poznańskich muzeów oraz wspólny wieczór w restauracji. Terminy październikowych wydarzeń zostaną ogłoszone we wrześniu.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: marta.pikies-komorowska@ue.poznan.pl.

Projekt jest finansowany ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej z programu Welcome to Poland.