Noc Naukowców 2024 na UEP

Z dumą prezentujemy program wydarzenia Noc Naukowców 2024 w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Zapraszamy na ciekawe wykłady, warsztaty, laboratoria i stoiska, na których zaprezentujemy w pigułce nasz codzienny wkład w nauki społeczne: ekonomię, zarządzanie, technologię, zrównoważony rozwój.

Święto nauki Noc Naukowców odbywa się w całej Europie w dniu 27 września 2024 r.
W Poznaniu wydarzenie jest organizowane przez wiele uczelni i instytutów badawczych w ramach projektu: SUSTAINIGHT: Scientists from various fields work together for the sustainable development of our planet (Naukowcy z różnych dziedzin współpracują na rzecz zrównoważonego rozwoju naszej planety).

Drzwi do nauki w naszej Uczelni będą otwarte dla Was od godz. 16.00 do 20.00. Część zajęć będzie się odbywała w otwartym dostępie, pozostałe będą wymagały rejestracji, o której dowiecie się ze strony https://www.poznan.nocnaukowcow.pl Początek rejestracji jest planowany na 17 września.

Noc Naukowców jest finansowana z programu Komisji Europejskiej Horizon Europe, konkurs: Marie Skłodowska-Curie Actions. Developing talents, advancing research.

Program do pobrania
UEP program NN xls
UEP program NN 2024 pdf

Zapraszamy!

Program 2024 na UEP

Profesor Jan Fazlagić uczestnikiem panelu dotyczącego zastosowań sztucznej inteligencji w edukacji

Profesor Jan Fazlagić uczestniczył w Forum Ekonomicznym w Karpaczu w dniach 3-5 września 2024 r. i był uczestnikiem panelu dotyczącego zastosowań sztucznej inteligencji w edukacji. W trakcie panelu podzielił się swoimi przemyśleniami i obserwacjami.

Prof. Ewa Łaźniewska współautorką wysokopunktowanej publikacji wydanej przez Routledge

Książka pt. "War Refugees and the Labour Market. Crisis-Driven Mobility in the Polish-Ukrainian Borderland" porusza złożoną sytuację społeczno-ekonomiczną w pograniczu polsko-ukraińskim.

Udział w prestiżowej konferencji

Pracownicy naszej katedry wzięli udział 80th Annual Congress of the International Institute of Public Finance.

Konferencja i warsztaty z mikrosymulacji

Dr Anna Leszczyłowska przedstawiła w czerwcu 2024 r. wykład dotyczący ekonomicznej istoty i aspektów opodatkowania korporacji pt. „Corporate Taxation”.

Statystyka mnie dotyka!

Zgłoś się do 30 września br.

Pięciu młodych ludzi stoi obok siebie, uśmiechając się i unosząc ręce w geście radości. Od lewej do prawej: mężczyzna w białej koszulce i ciemnych dżinsach, kobieta w różowej koszuli i jasnych dżinsach, mężczyzna w zielonej bluzie, kobieta w białym swetrze i czarnych spodniach oraz mężczyzna w czarnej bluzie i beżowych spodniach. Wszyscy wyglądają na zadowolonych i zrelaksowanych. Tło stanowi surowa, betonowa ściana.

Rusza kolejna kwalifikacja do programu PoMost

Rusza kolejna kwalifikacja do programu PoMost, który umożliwia osobom studiującym realizację wybranego przedmiotu na innej uczelni publicznej w Poznaniu.

Kolejne sukcesy w międzynarodowym konkursie dotyczącym weryfikacji informacji

Metody opracowane przez naszych naukowców zdobyły dwa drugie miejsca w rankingach dla języka angielskiego i arabskiego w konkursie dotyczącym wykrywania tekstów wymagających weryfikacji lub wartych sprawdzenia (z ang. „check-worthy”).

Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2024 z udziałem rektor UEP

Rektor uczestniczyła w debacie rektorów publicznych uczelni ekonomicznych, panelu poświęconym tworzeniu zrównoważonego, innowacyjnego biznesu oraz spotkaniu z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

Newsletter Badacza UEP #1/2024

Dział Badań Naukowych uprzejmie informuje o wybranych ofertach konkursowych dla pracowników naukowych.

Łączenie różnych metod ataków w celu skutecznego generowania tekstu kontradyktoryjnego

Artykuł naszych naukowców został opublikowany w otwartym dostępie. W ramach pracy zostało opisane podejście, które zajęło pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie w obszarze wiarygodności informacji.

Zmarła mgr Maria Bazyluk

Z głębokim żalem, pogrążeni w smutku, zawiadamiamy, że 30 sierpnia 2024 r. zmarła śp. mgr Maria Bazyluk, która przez kilkadziesiąt lat pracowała w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UEP jako wykładowca języka rosyjskiego.

Nowy przewodniczący Rady Awansów Naukowych UEP

Funkcję przewodniczącego pełni dr hab. Paweł Marszałek, prof. UEP.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.