Sprawozdanie Rektora UEP za rok akademicki 2022/2023

12 października 2022 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na naszej Uczelni. Wykład inauguracyjny pt. „Dylematy i wyzwania ekonomii postwzrostu” wygłosiła dr hab. Barbara Borusiak, prof. UEP.

Dowiedz się więcej!

Mimo trwającej pandemii rozpoczęliśmy rok akademicki w nadziei na powrót do normalności. Zajęcia niemal w całości były prowadzone w murach Uczelni. Dopiero przed świętami Bożego Narodzenia zostaliśmy zmuszeni do przejścia na zajęcia zdalne. Drugi semestr rozpoczęliśmy stacjonarnie. Niestety, optymistyczne nastroje zmieniła brutalna agresja Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 roku. Społeczność akademicka naszej Uczelni zaangażowała się w pomoc dla ofiar wojny.
Mamy zatem za sobą bardzo trudny rok akademicki. Zmęczenie ponad dwoma latami pandemii, przygnębienie toczącą się obok Polski wojną, trudna sytuacja gospodarcza (inflacja, brak podwyżek wynagrodzeń) – wszystko to nie nastraja optymistycznie.

Tym bardziej doceniać trzeba, co osiągnęliśmy w minionym roku akademickim, wytężoną pracą naszych pracownic i pracowników, doktorantek i doktorantów, studentek i studentów. Sprawozdanie pokazuje to syntetycznie w układzie strategii Uczelni, uchwalonej w marcu 2021 roku.

Sprawozdania Rektora UEP

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.