Wykłady dla uczniów AME i EUD

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu od 2011 roku organizuje nieodpłatne zajęcia z przedsiębiorczości, podstaw ekonomii i biznesu dla uczniów 4, 5 i 6 klas szkół podstawowych (Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy) oraz uczniów klas 7 i 8 (Akademia Młodego Ekonomisty). Celem zajęć w ramach programów AME i EUD jest promocja postaw przedsiębiorczych i przygotowanie do życia w złożonych realiach społecznych, gospodarczych i biznesowych.

Pod okiem wykładowców akademickich i praktyków biznesu kształcić może co semestr łącznie ponad 240 uczniów szkół podstawowych. Każdy semestr to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej. Na wykładach, prowadzonych przez nauczycieli akademickich i praktyków biznesu, młodzież zapozna się z podstawami funkcjonowania gospodarki, zarządzania firmą i zjawiskami ekonomicznymi mającymi wpływ na codzienne życie. Tworzenie zwycięskich strategii biznesowych, zadbanie o stronę finansową przedsięwzięć, tworzenie kampanii marketingowej w Internecie, wprowadzanie na rynek nowego produktu, kompetencje lidera i negocjatora – umiejętności te przestaną być obce dla uczniów, którzy zechcą skorzystać z oferty Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Zapisy uruchamiane są co semestr.

Formularz rejestracyjny